Zapraszamy do udziału w darmowych szkoleniach „Ja w internecie”

 

Serdecznie zapraszamy mieszkańców gminy Żukowo, którzy ukończyli 25 rok życia, do udziału w projekcie „Ja w Internecie. Program szkoleniowy z zakresu rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Szkolenie w zakresie funkcjonowania w świecie cyfrowym jest bezpłatne. Do wyboru jest 7 obszarów tematycznych:

  • Rodzic w internecie,
  • Mój biznes w sieci,
  • Moje finanse i transakcje w sieci,
  • Działanie w mediach społecznościowych,
  • Tworzę własną stronę internetową (blog),
  • Rolnik w sieci,
  • Kultura w sieci.

Termin naboru przedłużony został do końca grudnia.

Z informacji które uzyskała nasza czytelniczka wynika, że jeśli zbierze się odpowiednia grupa osób chcących uczestniczyć w szkoleniu z naszej miejscowości, to odbywać się będą również w Strefie Kultury w Chwaszczynie.

Więcej informacji pod numerem telefonu 58 685 83 11 lub  na stronie gminy Żukowo: https://www.zukowo.pl/pl/index.php?id=10&idd=5191

Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się z Regulaminem rekrutacji uczestnictwa w projekcie oraz złożenie wymaganych dokumentów w siedzibie Urzędu Gminy w Żukowie.

Zakres kompetencyjny szkoleń obejmuje: obsługę komputera, wyszukiwanie informacji, obsługę poczty elektronicznej, posługiwanie się serwisami internetowymi przydatnymi w pracy, życiu codziennym i rozrywce, korzystanie z aplikacji bankowych, zakupowych, usług administracji publicznej, innych e-usług i portali społecznościowych, tworzenie własnych blogów, a także zasady bezpieczeństwa w internecie i korzystanie z legalnych źródeł kultury.

Szkolenia prowadzone przez instruktorów z doświadczeniem dydaktycznym będą dostosowane do stopnia wiedzy uczestników. Przed rozpoczęciem szkolenia uczestnicy będą wypełniali test kompetencji cyfrowych, a na zakończenie projektu ankietę ewaluacyjną. Uczestniczka/uczestnik szkolenia może brać udział tylko w jednym module tematycznym. Szkolenia z każdego modułu obejmują 12 godzin – dwudniowe szkolenia po 6 godzin lub trzydniowe po 4 godziny. Zajęcia będą organizowane od 3.01.2019 r. do 20.07.2019 r. w Urzędzie Gminy w Żukowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie oraz w Strefie Kultury w Chwaszczynie.

Jeżeli chcesz zdobyć praktyczną wiedzę, przełamać bariery komunikacyjne, odkryć możliwości, jakie stwarza internet, ten projekt jest dla Ciebie. Zapisy i szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać w Urzędzie Gminy w Żukowie (Referat Programów Rozwojowych) oraz pod numerem telefonu 58 685 83 11.

Szkolenia realizowane będą w ramach Programu Operacyjnego Cyfrowa Polska na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Operatorem programu w imieniu Ministerstwa Cyfryzacji jest Fundacja Legalna Kultura.

plakat ja w internecie 1

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.