Zamarznięta szyba przyczyną wypadku w Chwaszczynie.


{module do-reklamy-intertekst|none}

Jak informuje portal kartuzy.info w Chwaszczynie w ubiegły piątek doszło do wypadku, w wyniku którego dwie osoby zostały ranne. Przyczyną wypadku była jazda z zamarzniętą przednią szybą samochodu.

 

Policjanci przypominają o konieczności właściwego przygotowania pojazdu przed ruszeniem w drogę, szczególnie w okresie zimy, gdy auta pokryte są często śniegiem i lodem. Apelu tego nie wzięła sobie do serca kierująca seatem cordoba, która w piątek wyjechała na drogę z zamarzniętą przednią szybą. Efekt – kolizja z udziałem trzech aut i dwie osoby w szpitalu.

 

Jak wynika z ustaleń policji, kierująca Seatem Cordoba mieszkanka Gdyni wsiadła do samochodu, nie pozbywając się wcześniej cienkiej warstwy lody na przedniej szybie. Chwilę później, jadąc w kierunku Karczemek zjechała nagle na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z prawidłowo jadącą Skodą Octavią. Jadący za skodą kierowca BMW, by uniknąć zderzenia z seatem, odbił w prawo, uderzając w krawężnik. Manewr ten spowodował uszkodzenie koła oraz przedniej szyby. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiły dwie osoby.

 

Po raz kolejny przypominamy prze tej okazji o wynikającym z art. 66 kodeksu ruchu drogowego obowiązku takiego utrzymania auta, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dotyczy to także tzw. jeżdżących bałwanów, czyli samochodów które wiozą na dachu czapę śniegu lub mają ograniczoną z powodu zamrożonej szyby widoczność. Poruszanie się takimi pojazdami to wykroczenie, za które karać będziemy mandatami – uprzedza Anna Wałendzis z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

 

źródło:kartuzy.info{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.