Z życia zespołu wokalnego KASZUBKI – Rok 2014

Zamek Grodziec /Dolny Śląsk/ – Śląskie Święto Pieśni

Rok 2014 był 11-rokiem pracy zespołu wokalnego KGW Chwaszczyno KASZUBKI. Był to rok bardzo pracowity, wypełniony roboczymi spotkaniami i możliwością 25-krotnego zaprezentowania się przed publicznością, a także rok w którym zespół osiągnął największy jak dotąd sukces /na szczeblu ogólnopolskim/.

Zespół – wzorem lat ubiegłych – zapewniał oprawę kaszubskich Mszy Św., prezentował się podczas festynów, przeglądów i imprez środowiskowych. Występy zespołu miały miejsce w naszym lokalnym środowisku /w Chwaszczynie/, a także w Gdańsku, Redzie, Dębogórzu, Wejherowie, Gniewinie, Kielnie i Przywidzu.

 

zespol-kaszubki-2
Chwaszczyno – kaszubska Msza Święta

 

W minionym roku KASZUBKI trzykrotnie prezentowały kaszubski folklor poza Pomorzem, w trzech różnych zakątkach Polski, a mianowicie w woj. dolnośląskim /Zamek Grodziec/, w woj. łódzkim /Lubochnia/ i w woj. wielkopolskim /Licheń/.

 

zespol-kaszubki-3
Lubochnia /woj. łódzkie/ – VII Lubocheński Festiwal Masła

 

To właśnie licheńska prezentacja przyniosła zespołowi wspomniany wyżej sukces – III miejsce w IV Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Artystycznych z Terenów Wiejskich’ Licheń 2014. To osiągnięcie jest dla nas bardzo ważne, ponieważ w konkursie brało udział aż 26 zespołów z różnych regionów Polski.

 

Dla zespołu każdy występ jest ważny, każdy daje nam dużo radości, a występy poza regionem dają dodatkową satysfakcję – dla publiczności spotkanie z nami jest niejednokrotnie pierwszym spotkaniem z Kaszubami.

 

W 2014 r. – dzięki hojności darczyńców, którym bardzo, bardzo dziękujemy – zespół wzbogacił się o dwa instrumenty /diabelskie skrzypce i burczybas włosowy/ oraz o planszę „Kaszubskie Nuty”, niezbędną do wykonywania charakterystycznego i jednego z najstarszych utworów /o tym samym tytule/.

 

Przed nami rok 2015 – pełen planów, wyzwań i zobowiązań. Jesteśmy pełne nadziei, że uda nam się je zrealizować. Z pewnością za rok o tym Państwa poinformujemy.

 

Kontakt z zespołem KASZUBKI:

 

Stefania Dampc – tel. 605-888-555;

Danuta Jastrzębska – tel. 511-522-537.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.