7 interwencji – pracowity weekend strażaków z OSP Chwaszczyno.

 

 

Bardzo pracowity weekend mają za sobą druhowie ochotnicy z Chwaszczyna. Przez sobotę i niedzielę interweniowali aż 7 razy, z czego 6 wyjazdów związanych było z panującymi warunkami atmosferycznymi i ich następstwami.

 

Weekendową, ochotniczą służbę strażacy zaczęli od sobotniego wezwania do pożaru na terenie jednej z firm przy ulicy Oliwskiej. Na miejscu okazało się, że w obiekcie występuje duże zadymienie, jednak pożaru nie stwierdzono. Czynności operacyjne prowadziła już jednostka JRG 4 Gdynia. Zadaniem chwaszczyńskich druhów było przewietrzenie całego budynku.

 

O godz. 14:00 strażacy zostali wezwani do zalanej ulicy Chopina. Zastęp OSP Chwaszczyno musiał wypompować z niej wodę.

 

 

 

chopina3

 

Po godzinie 20-stej na ulicy Rewerenda zerwała się linia wysokiego napięcia. Strażacy zostali wezwani, aby zabezpieczyć teren. Krótko po północy druhowie usuwali konar drzewa, który przewrócił się na ogrodzenie przy ulicy Gdyńskiej. Kilka godzin później o 4 rano strażacy ponownie usuwali konar drzewa, który tym razem spadł na budynek przy ulicy Spacerowej.

 

Rano w niedzielę o 8:20 ochotnicy zabezpieczali blaszany garaż przy ulicy Mickiewicza. O 10:30 zastęp OSP Chwaszczyno ponownie zabezpieczał linię energetyczną, tym razem na ulicy Kasztanowej.

 

To był bardzo pracowity czas dla strażaków z OSP Chwaszczyno. Przez cały weekend co kilka godzin o różnych porach dnia i nocy wyjeżdżali do miejscowych zagrożeń. Miejmy nadzieję, że kolejne dni będą dla nich spokojniejsze. Według niedzielnych prognoz pogody silne wiatry mają ustać dopiero w połowie tygodnia.

 

Opracowane na podstawie: ospchwaszczyno.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.