Z partnerską wizytą w Świdnicy

W dniach 19-20.03 br. delegacja z Gminy Żukowo uczestniczyła w gminnym Jarmarku Wielkanocnym w Pszennie oraz powiatowym Jarmarku Wielkanocnym w Marcinkowicach na zaproszenie władz partnerskiej Gminy Świdnica.

Przedstawicielki z Kół Gospodyń Wiejskich z ternu gminy Żukowo wraz Wiceburmistrzem pokonały setki kilometrów, aby zaprezentować nasz region i tradycyjne kaszubskie smaki wielkanocne.

swidnica gminazukowo 1

Na stoiskach prezentowały obrusy i serwety zdobione haftem żukowskim, które stanowiły piękną ozdobę wielkanocnego stołu, a także kulinarne potrawy z naszego regionu przygotowane według tradycyjnych przepisów a wśród nich ogromną popularnością cieszył się zylc po kaszubsku.

swidnica gminazukowo 2

Świdnickie jarmarki odbywają się cyklicznie już od kilku lat. Impreza z każdą edycją cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Biorą w niej udział nie tylko mieszkańcy gminy Świdnica, ale także przyjezdni goście z odległych rejonów.

swidnica gminazukowo 6

Marcowe spotkanie przedstawicieli gminy Żukowo i Świdnica stanowiło również okazję do rozmów i planów na temat kierunków współpracy oraz spotkań w 2016 roku.

swidnica gminazukowo 5

 

źródło: http://www.gmina.swidnica.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.