Z cyklu: razem możemy więcej. Wypracowany kompromis i dobre serce

Dzięki firmie FB JELCZ udało się postawić płot między dyskontem Biedronka a sąsiednią działką, na którą notorycznie wyrzucane były butelki, puszki i inne nieczystości.

 

Od czego się zaczęło?
Przez rok prowadzone były działania w kierunku postawienia płotu pomiędzy Biedronką a sąsiednią działką. Należy ona do Pani Marii, która to zwróciła się o pomoc do rady sołeckiej poprzez portal Chwaszczyno.pl. Problem polegał na tym, że z parkingu sklepu codziennie wyrzucane były śmieci na w/w nieruchomość.

plot przy biedronce 1

fot. nadesłane

Sytuacja trwała kilka lat i nie było z żadnej strony pomocy. Gmina nie była stroną w sporze i mimo wielu pism i próśb o postawienie płotu Pani Maria była odsyłana z kwitkiem. Przedstawiciele firmy Biedronka twierdzili, że to nie ich klienci zanieczyszczają działkę Pani Marii, tylko osoby przychodzące na przystanek autobusowy. Nikt nie chciał wziąć odpowiedzialności za notoryczne zaśmiecanie posesji.

fot. nadesłane

Reasumując.
Zwróciłam się o pomoc do Pana Sławomira Bergańskiego z firmy FB JELCZ i poprosiłam o to, by zakupił i zamontował ogrodzenie między działkami. Miało to pomóc naszej mieszkance normalnie żyć i sprawić, żeby już żadna butelka czy puszka nie spadła jej na działkę. Pan Sławomir bez wahania wyraził zgodę na wsparcie, podał termin wykonania prac i poprosił, żebym porozmawiała z właścicielem terenu o zamiarach. Właściciel po wysłuchaniu moich argumentów – zgodził się.

Wczoraj płot został zamontowany.

plot przy biedronce 5

fot. nadesłane

W imieniu Sołectwa Chwaszczyno składamy wielkie, ogromne podziękowania firmie FB JELCZ, za wykazane zrozumienie i pomoc w zakończeniu tak wielkiego problemu naszej mieszkanki.

Cieszę się, że mogłam pomóc.

 

Członek Rady Sołeckiej
Aleksandra Nosel

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.