XXVIII sesja Rady Miejskiej w Żukowie

Modernizacja systemu oświetlenia na terenie gmin Chmielno, Somonino i Żukowo, regulamin określający wysokość stawek dla nauczycieli m.in. za nadgodziny oraz nadanie rondu w Baninie im. prof. Gerarda Labudy – to niektóre z uchwał podjęte podczas sesji z 27 września br.

Gmina Żukowo, jako Partner wiodący, wspólnie z gminami Chmielno i Somonino będzie realizowała projekt pn.: „Modernizacja systemu oświetlenia na terenie gmin: Chmielno, Somonino i Żukowo w oparciu o zastosowanie energooszczędnych opraw ledowych i nowoczesnego systemu sterowania” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Osi Priorytetowej 10 Działania 10.4. Redukcja emisji. Projekt zakłada modernizację oświetlenia zewnętrznego z uwzględnieniem nowoczesnego systemu sterowania i zarządzania oświetleniem na terenie wymienionych gmin poprzez wymianę opraw oświetleniowych i wymianę źródeł światła. Projekt przewiduje modernizację około 650 punktów oświetleniowych (wymianę lamp na energooszczędne oprawy ledowe), co ma zmniejszyć zużycie energii oraz mocy zainstalowanej przez poszczególne ciągi oświetleniowe przy zachowaniu obowiązujących norm o min. 30%. Projekt został przyjęty jednogłośnie.

Podczas sesji przyjęty został także regulamin określający wysokość stawek i szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków, obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw, nagród i nauczycielskich dodatków mieszkaniowych, w taki sposób, aby zapewnić realizację wytycznej dla samorządu zawartej w art. 30 ust. 6 ustawy – Karta Nauczyciela. Obecny projekt uwzględnia aktualne umocowania prawne w zakresie wynagrodzeń nauczycieli, zawiera zmiany korzystniejsze w stosunku do regulaminu z 2009 roku i uzgodniony został ze związkami zawodowymi zrzeszającymi nauczycieli, działającymi na terenie Gminy Żukowo.

sesja zukowo.pl1

fot. zukowo.pl

Radni pozytywnie zaopiniowali Projekt Zmiany Aglomeracji Gdańsk. Zmiana aglomeracji wymaga zajęcia stanowiska przez wszystkie gminy Aglomeracji do końca września br. Obszar aglomeracji obejmuje swoim zasięgiem tereny gminy: Miasta Gdańska, Miasta Sopotu, Miasta Pruszcza Gdańskiego, Miasta Gdyni, Kolbud, Pruszcz Gdański, Żukowo oraz Szemud. Pozwoli to na uwzględnienie gminnych planów inwestycyjnych w V Aktualizacji Krajowego Programy Oczyszczania Ścieków Komunalnych, a tym samym umożliwi ubieganie się o dofinansowanie ze środków w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Regionalnego Programu Operacyjnego.

Uchwalone zostały również miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla części wsi Glincz w rejonie ulicy Świerkowej oraz części wsi Banino w rejonie ulic: Sosnowej i Dębowej.

Nadane zostały również nazwy dla ronda w Baninie, które otrzymało imię prof. Gerarda Labudy oraz ronda w Żukowie – im 66 Kaszubskiego Puku Piechoty, a także nazwy ulic: ul. Lawendowa w Lniskach, ul. Graniczna w Miszewku i ul. Brzozowa w Przyjaźni.

 

Beata Bujnowska-Kowalska

Inspektor ds. promocji i kontaktu z mediami

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.