XXII Światowy Zjazd Kaszubów pod koniec wakacji

Autor: opracowanie fb/kaszubi

Zjazd odbędzie się w sobotę, 21 sierpnia 2021 w Pucku – część jak co roku, ruszy tam Transcassubią. Pasażerowie zaczną wsiadać do najbardziej kaszubskiego pociągu na świecie już w Chojnicach. Bilety w cenie 10 złotych będą dostępne u „banowégò”.
W Pucku będą przygotowane dwie sceny, które będą centrum imprezy. Gwiazdą Zjazdu będzie znana wokalistka z Kaszub, Natalia Szroeder.

Ponadto, odbędą się kolejne próby bicia rekordów. W ramach zaległego Dnia Jedności Kaszubów, który także nie odbył się w terminie, zostanie podjęta próba pobicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonie. Zaś prowadzący imprezę, Paulina Węsierska i Marek Czarnowski, nauczą, jak tańczyć morski taniec, czyli „wôłtok”.

fot.: facebook.com/kaszubi

Źródło: oprac. własne

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.