X Wojewódzki Turniej Kół Gospodyń Wiejskich


Już w tę sobotę 6 kwietnia 2013 roku KGW w Chwaszczynie reprezentować będzie Gminę Żukowo i Powiat Kartuzy w X Wojewódzkim Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich.

 

W tym roku organizacja turnieju została powierzona Sztumowi. Koła gospodyń wiejskich z województwa pomorskiego rywalizować będą w pięciu regulaminowych konkurencjach kulinarnych, plastycznych i artystycznych:

 

• potrawa tradycyjna – chleb

• wizytówka koła – tablica

• moda – kapelusz

• śpiew – dwie piosenki, jedna – ludowa, druga – na dowolny temat z własnym akompaniamentem

• taniec – jeden dowolny taniec ludowy, regionalny lub kulturowo związany z wybranym krajem UE, z własnym podkładem muzycznym

 

Jury wyłoni 5 laureatów w poszczególnych konkurencjach oraz zwycięskie koło – laureata Grand Prix.

Początek Turnieju zaplanowano na godzinę 10:00 w budynku Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II przy ul. Sienkiewicza 54 w Sztumie.

Naszym Paniom z Koła życzymy powodzenia i trzymamy za nie kciuki.


źródło:http://www.kgw.chwaszczyno.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.