Wyrzucił śmieci i odjechał. Ma 24h godziny na posprzątanie

AKTUALIZACJA: Śmieci zostały posprzątane. – Wczoraj wieczorem w Chwaszczynie doszło do wykroczenia, którym było wyrzucenie śmieci w lesie. Sprawca został namierzony i dostał dobę na posprzątanie swoich zanieczyszczeń. W przeciwnym razie sprawa trafi na policję. Kierowco Volkswagena Touarega, jeśli to czytasz, zabierz te śmieci.

Odpady zostały porzucone w lesie przy ulicy Rewerenda. W środku są śmieci (butelki, papiery i wycieraczki samochodowe po wymianie – prawdopodobnie od samochodu, którym poruszał się sprawca). Kierowca, który porzucił śmieci, poruszał się ciemnym Volkswagenem Touaregiem, zarejestrowanym w powiecie kartuskim. Znane są personalia sprawcy.

smieci rewerenda 2

Wzywamy kierowcę do natychmiastowego posprzątania śmieci. Jeśli tego nie zrobi, sprawa trafi na policję, która postawi mu zarzut zaśmiecania lasu z Art. 162. § 1 Kodeksu wykroczeń, który podlega karze grzywny.

Niekiedy człowiek się zastanawia, w jaki sposób należy uświadomić ludziom, że szkodnictwo leśne i zanieczyszczanie środowiska nie jest rozwiązaniem na pozbycie się odpadów. Liczne kampanie nieustannie o tym informują. Wprowadzono obowiązek segregowania śmieci, zatem różne formy odpadów są odbierane co najmniej raz w tygodniu. Inne, nieskojarzone z harmonogramem odbioru, można składać w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Opcji jest całe mnóstwo.

smieci rewerenda 3

Mam nadzieję, że sprawca pójdzie po rozum do głowy i posprząta po sobie. Dbajmy nie tylko o środowisko, ale też o nas samych.

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.