Wygodna praca – czyli jak wybrać fotel biurowy?

Autor: nadesłane

Wybór foteli biurowych w sklepach jest obecnie ogromny. Który więc będzie najlepszy? Wszystko zależy od naszych oczekiwań. Sprawdźmy więc, jak wybrać fotel biurowy, który zapewni wygodę biurowym pracownikom. 

Przyjmowanie pozycji siedzącej w pracy jest przeważnie wygodne jedynie z pozoru. Dłuższe wykonywanie obowiązków w taki sposób może wywołać bowiem wiele przykrych dolegliwości. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, by zmienić stanowisko pracy na ergonomiczne i komfortowe. Bardzo ważną funkcję pełni tu wybór odpowiednich mebli biurowych, na czele z fotelem. To w końcu na nim właśnie pracujemy. Powinien więc zapewniać jak największą wygodę. Co więcej, zadaniem krzesła jest także umożliwienie przybrania zdrowej i ergonomicznej postawy ciała podczas wykonywania obowiązków. Dowiedzmy się więc, jaki fotel biurowy wybrać?

Jak wybrać wygodny fotel do biura?

Jeśli zastanawiamy się, jaki fotel biurowy wybrać, to musimy wiedzieć, że przede wszystkim powinien być on przystosowany do warunków pracy. Bardzo istotnym czynnikiem jest tutaj czas wykonywania obowiązków w pozycji siedzącej. Warto więc dokładnie przeanalizować jak długo pracownicy w ciągu dnia obsługują komputer. Jeśli w danej firmie jedynie część zadań wykonuje się na siedząco, można spokojnie postawić na prosty i tani model. Im jednak ten czas jest dłuży, tym bardziej zaawansowany fotel należy wybrać. Przy ośmiogodzinnym dniu pracy, sprawdzi się już porządny ergonomiczny fotel, przystosowany do takich właśnie zadań.

Gdzie kupić ergonomiczny fotel biurowy?

Ergonomiczne krzesło to takie, które dopasowane jest bezpośrednio do indywidualnych potrzeb użytkownika. Takich foteli biurowych nie kupimy jednak wszędzie. Naprawdę duży wybór wśród specjalistycznych modeli znajdziemy jedynie w specjalistycznych sklepach. Obecnie firmy stawiające na jakość mebli stawiają przede wszystkim na fotele biurowe AJ Produkty, te oferują bowiem najwyższą jakość wykonania. Co więcej, są wyjątkowo wygodne i pozwalają na swobodną regulację ustawień. Fotele te wykonane są z myślą o zdrowiu i komforcie pracowników.

Regulacja fotela — jak zachować ergonomiczną pozycję?

Jaki fotel biurowy wybrać? Jedną z najważniejszych funkcji dobrego krzesła do pracy, jest możliwość jego regulacji. Chodzi między innymi o opcję zmiany wysokości siedziska, podłokietników czy nachylenia oparcia. Dzięki temu bowiem właśnie każdy pracownik będzie mógł przyjąć ergonomiczną pozycję pracy. Co to oznacza? Przede wszystkim proste plecy, nogi ułożone na podłodze, odpowiedni kąt nachylenia głowy oraz łokcie ugięte pod kątem 90 stopni.

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.