Wybory w ZK-P o/Chwaszczyno. Nowe władze i nowe zadania

W poniedziałek 3 października wieczorem w sali remizy strażackiej OSP Chwaszczyno odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, oddział w Chwaszczynie. Udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi. Wybrano ciała statutowe na najbliższe trzy lata oraz delegatów na grudniowy Zjazd ZK-P.

Obradom przewodniczyło prezydium Walnego Zebrania w osobach: Henryk Stachurski, Karol Krefta oraz Barbara Herrmann-Myszk. W komisji skrutacyjnej pracowały: Danuta Jastrzębska i Halina Kujawska. Komisję uchwał i wniosków stanowili: Anna Barsowska i Leszek Makurat.

walne zebranie zkp chwaszczyno2

fot. Tomasz Fopke

Walne Zebranie sprawozdawczo-wyborcze było okazją do przedstawienia sprawozdania merytorycznego i finansowego Zarządu Oddziału w Chwaszczynie za kadencję 2013-2016. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Alojzy Trella zaprezentował opinię tejże grupy i złożył wniosek o udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi Oddziału.

walne zebranie zkp chwaszczyno7

fot. Tomasz Fopke

Obecni na spotkaniu sprawozdawczo-wyborczym zrzeszeńcy jednogłośnie przyjęli absolutorium za minioną kadencję Zarządu Oddziału 2013-2016.

Jedynym zgłoszonym przez obecnych na spotkaniu kandydatem na Prezesa Oddziału ZK-P w Chwaszczynie został Tomasz Fopke. Tym samym po trzyletniej przerwie jednogłośnie Tomasz Fopke ponownie został przewodniczącym chwaszczyńskich struktur ZK-P.

walne zebranie zkp chwaszczyno4

fot. Tomasz Fopke

Do Zarządu zostało zgłoszonych 5 członków, a do Komisji Rewizyjnej 3 członków, którzy również jednogłośnie zostali wybrani do tych ciał statutowych. Również jednomyślnie przebiegały wybory na Delegatów na XX Zjazd Delegatów ZK-P.

Zarząd oddziału stanowią:
• Tomasz Fopke – prezes,
• Henryk Stachurski – wiceprezes,
• Karol Krefta – wiceprezes,
• Irena Lidzbarska – skarbnik,
• Stefania Orzikowska – sekretarz,
• Leszek Makurat – członek zarządu.

Do Komisji rewizyjnej oddziału weszli:
• Alojzy Trella – przewodniczący,
• Kazimierz Jastrzębski – członek,
• Józef Drywa – członek.

Delegatami zostali: Henryk Stachurski, Karol Krefta i Tomasz Fopke.

walne zebranie zkp chwaszczyno9

fot. Danuta Jastrzębska

Spotkanie było okazją do podziękowań dla ustępującej wiceprezes Agnieszki Klawikowskiej, która w związku z zamążpójściem zmieniła miejsce zamieszkania. Zrzeszeńcy dyskutowali również nt. prowadzonych Mszy Świętych Kaszubskich w Chwaszczynie i Gdańsku-Osowej, przeprowadzonym VII Festynie Kaszubskim połączonym z Dożynkami Parafialnymi, kaszubskiej pielgrzymce z Chwaszczyna do Sianowa, wycieczkach organizowanych przez osowską część oddziału w Chwaszczynie oraz pomysłach na ożywienie działań chwaszczyńskich struktur ZK-P na niwie lokalnej. Spotkanie było także okazją do opłacenia składek członkowskich.

walne zebranie zkp chwaszczyno6

fot. Tomasz Fopke

Najbliższe zrzeszeniowe zadania Kaszubów z Chwaszczyna, Tuchomia i Gdańska-Osowej to m.in.: przygotowanie wniosków grantowych na rok przyszły oraz organizacja spotkania opłatkowego oddziału.

 

Tomasz Fopke
Karol Krefta

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.