Wielkopostna Msza Święta Kaszubska

W najbliższą niedzielę 20 marca br. o godz. 15:00 odbędzie się trzecia w tym roku Msza Święta Kaszubska. Oprawę muzyczną i Liturgię Słowa przygotują panie z „Kaszubek” z Chwaszczyna.

Na początku roku odbyło się robocze spotkanie członków ZK-P z Chwaszczyna i Tuchomia, na którym ustalono harmonogram dot. zaangażowania poszczególnych grup w organizację Eucharystii z elementami języka kaszubskiego. W tym roku „Kaszubki” zaśpiewają również w maju i w grudniu.

Kolejną, kwietniową Mszę Świętą Kaszubską przygotują zaproszeni goście: chór „Lutnia” z Luzina, którym dyryguje chwaszczynianin Tomasz Fopke.

 

fot. tytułowa: Anna Kąkol, Zygmunt Pałasz / muzeum.wejherowo.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.