Droga Krzyżowa ulicami Chwaszczyna. Niedziela Palmowa w parafii

Tradycją wielu miejscowości w piątek przed Wielkim Tygodniem organizowane są Drogi Krzyżowe ulicami miast. Parafia w Chwaszczynie również przygotowuje takie nabożeństwo w najbliższy piątek. A już w Niedzielę Palmową zostaną poświęcone palmy, które będzie rozprowadzać młodzież ze Szkolnego Koła Caritas.

Droga Krzyżowa ulicami Chwaszczyna zacznie się w piątek 18 marca po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00, czyli ok. godz. 18:45. Tak jak w ubiegłym roku przejdziemy ulicami: Węglową, Wybickiego i Poprzeczną. Do ul. Węglowej należy dojść indywidualnie. Pierwsza stacja będzie miała miejsce na zejściu ulic Węglowej i Poprzecznej.

W tym dniu Droga Krzyżowa zostanie odprawiona także po Mszy Świętej o godz. 7:00 oraz po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00 w kościele. Nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 16:30.

W niedzielę przypada Niedziela Palmowa – pamiątka triumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm przed każdą Mszą Świętą. Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas będzie przed każdą Mszą Świętą rozprowadzać palemki. Dochód przeznaczony będzie na działalność Szkolnego Koła Caritas.

 

opracowanie: Biuletyn Parafialny

fot. tytułowa: koszalin.gosc.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.