Program „RODZINA 500+” w gminie Żukowo

 

Program „Rodzina 500+” wprowadza możliwość uzyskania świadczenie w wysokości 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko w rodzinie bez dodatkowych warunków. W Gminie Żukowo wyznaczono Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żukowie do realizacji zadań z zakresu świadczenia wychowawczego.

Świadczenie wychowawcze otrzymają rodzice oraz opiekunowie dzieci do 18. roku życia. Każda rodzina z minimum dwojgiem niepełnoletnich dzieci będzie mogła otrzymać 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko. Dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym kryterium dochodowe jest wyższe i wynosi 1200 zł netto.

W Gminie Żukowo głównym punktem przyjmowania wniosków będzie sala konferencyjna w budynku Urzędu Gminy przy ul. Gdańskiej 52 – wejście od strony Straży Pożarnej. Do 15 kwietnia 2016 r. godziny przyjmowania od 7:30-17:00, po tym terminie w godzinach pracy urzędu.

Dodatkowo w okresie od 4 do 15 kwietnia 2016 r. zostaną uruchomione dwa punkty przyjmowania wniosków: w Baninie – budynek szkoły przy ul. Lotniczej 15 oraz w Chwaszczynie – budynek szkoły przy ul. A. Mickiewicza 16 w godzinach od 15:00 do 19:00.     

Wniosek o to świadczenie można złożyć również przez internet za pomocą portalu www.empatia.mrpips.gov.pl, PUEZUS oraz bankowości elektronicznej.

Gdy rodzina będzie ubiegać się o świadczenie wyłącznie na drugie i kolejne dzieci nie będzie konieczności dokumentowania sytuacji dochodowej. Jedynie świadczenie na pierwsze dziecko uzależnione będzie od kryterium dochodowego i w takim przypadku co roku trzeba potwierdzić fakt nieprzekroczenia tego progu. We wniosku trzeba podać dane osoby starającej się o świadczenie, dane drugiego z rodziców oraz dane dzieci wraz z dodatkowymi zaświadczeniami i oświadczeniami, jeśli takie będą w indywidualnej sprawie niezbędne.

Wnioski będzie można składać od 1 kwietnia 2016 r. tj. od momentu startu programu. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy, rodzice dostaną wyrównanie wstecz od 1 kwietnia – pozwoli to uniknąć kolejek i zapewni płynność wypłat. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek.

Szczegółowych informacji udziela Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żukowie, Dział Świadczeń pod numerem telefonu 58 681 82 64.

oprac. na podst. zukowo.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.