Wiata przystankowa przy centrum nadawczym RTV


fot. google.com/maps

W związku z tym, że planowane ustawienie wiaty na przystanku autobusowym „Centrum Nadawcze RTV” przy ulicy Chwaszczyńskiej – kierunek Gdynia władze Gdyni planowały na koniec 2013 roku, a do dzisiaj nic w tej sprawie nic nie zrobiono, radny powiatowy Piotr Fikus zwrócił się z ponownym pytaniem o termin realizacji. 

 

Poniżej prezentujemy otrzymaną odpowiedź:

 

Na prośbę dyr. Wyszomirskiego przekazuję informację dla Pana Prezydenta Stasiaka o spodziewanym terminie postawienia wiaty przystankowej na przystanku „Centrum Nadawcze RTV” przy ul. Chwaszczyńskiej w kier. Gdyni. Z pytaniem w tej sprawie zwrócił się Radny Powiatu Kartuskiego, Piotr Fikus.

Z uzyskanych przez nas informacji wynika, że wiata powinna być zamontowana do połowy marca br.

Wiata, która ma być postawiona na przystanku „Centrum Nadawcze RTV”, obecnie stoi na przystanku „Redłowo SKM – Stryjska”. Jej przeniesienie, które ma przeprowadzić na swój koszt firma reklamowa AMS, uzależnione jest od uzyskania przez tę firmę zgody na postawienie w Redłowie – w miejsce starej wiaty – nowej wiaty szklanej. Wiata miała być przeniesiona, jak tylko będą załatwione wszelkie formalności wymagane dla postawienia jej na przystanku „Centrum Nadawcze RTV”. Komplet dokumentacji był gotowy w połowie stycznia br. Niestety, niedawno okazało się, że zamiana wiaty w Redłowie (ze starej na nową) też musi być przeprowadzona w drodze zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych. Wcześniej firma AMS zamierzała wymienić wiatę bez przeprowadzania pełnej procedury uzgodnień, jednak po konsultacjach w Urzędzie Miasta okazało się, że jest to niemożliwe.

W tej chwili AMS zdobywa niezbędne uzgodnienia i przygotowuje dokumentację, stąd spodziewany termin przeniesienia wiaty na przystanek „Centrum Nadawcze RTV” uległ przesunięciu.

 

Z poważaniem,

Mariusz Horoń
Wydział Organizacji Przewozów i Marketingu
ZKM Gdynia”

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.