Warsztaty kulinarne w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdyni

 

 

18 listopada 2014 roku KGW Chwaszczyno uczestniczyło w warsztatach kulinarnych ,,POZNAJEMY KASZUBY OD KUCHNI” W ZESPOLE SZKÓŁ HOTELARSKO – GASTRONOMICZNYCH W GDYNI.

Tematem przewodnim warsztatów były „Zwyczaje i potrawy bożonarodzeniowe na Kaszubach”.

 

Z inicjatywy dyrektora ZSG-H pani Bogusławy Flikykowskiej oraz nauczycielek pani Eweliny Andrzejczyk i pani Beaty Hermann zostały przeprowadzone wraz z grupą dziewczyn z naszego koła warsztaty kulinarne, na których zostały wykonane potrawy z regionu kaszubskiego. W pięciogodzinnym bloku zajęciowym na wstępie zaprezentowałyśmy w formie multimedialnej region szwajcarii kaszubskiej oraz charakterystykę  kuchni kaszubskiej.

 

Następnie nasze potrawy powstawały w dwóch salach: kuchni i cukierni, gdzie uczniowe III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w naszym towarzystwie wtajemniczali się w walory kuchni regionalnej. Owocem naszej wspólnej i przyjemnej pracy były potrawy:

* Pierogi z soczewicą

* Zupa brzadowa z kluskami

* Śledzie w śmietanie z pulkami

* Sałatka warstwowa z regionu

* Kuch młodzowy z kruszonką

* Rogaliki krucho-drożdżowe

* Chleb z żurawiną

 

(Przepisy naszych potraw można znależć pod zakładką PRZEPISY BOŻONARODZENIOWE na stronie kgw.chwaszczyno.pl)

 

Panie z naszego koła: Małgorzata Cyrocka, Bronisława Witt, Krystna Piernicka, Anna Petkiewicz, Anna Tesmer, Aleksandra Nosel, Danuta Jastrzębska, Barbara Myszk-Herrmann i Joanna Gutowska z wielką przyjemnością i radością uczestniczyły we wspónym gotowaniu. Wiedza kulinarna pań plus energia i umiejetności młodych kucharzy dały niesamowity rezultat – potrawy zniknęły ze stołu na sali konsumpcyjnej w niespełna 20 min!

 

Zadowolnie konsumentów dało Nam i kucharzom ogromną satysfakcję i zaowocowało propozyją przeprowadzenia kolejnych warsztatów przy okazji Świąt Wielkiej Nocy :))

 

Zdjęcia z warsztatów można obejrzeć w galerii na stronie KGW

 

źródło: KGW.Chwaszczyno.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.