Walne zebranie ZK-P Chwaszczyno.

{module do-reklamy-intertekst|none}

Późnym wieczorem, w niedzielę 20 listopada 2011 r. w przykościelnej kawiarence w Osowej zebrali się walnie członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, oddziału w Chwaszczynie. Zebranie poprzedziła msza św. w kościele parafii Św. Polikarpa w Gdańsku Osowie, podczas której wystąpiło Towarzystwo Śpiewacze im. Jana Trepczyka z Wejherowa.

 

 

Spotkanie rozpoczęto chwilą ciszy dla uczczenia pamięci zmarłych w tym roku zrzeszeńców: Marii Szlas i Franciszka Gołąbka.

 

Prezes oddziału Tomasz Fopke, wraz z wiceprezesami: Agnieszką Klawikowską i Henrykiem Stachurskim przedstawili tegoroczne działania zarządu oddziału na terenie Chwaszczyna, Tuchomia i Gdańska Osowej, w tym: realizację sześciu projektów dotowanych przez gminę Żukowo, wspólnego projektu z oddziałem ZK-P w Baninie, skreślenia z listy członków, organizacji mszy kaszubskich w Chwaszczynie i Osowej, współorganizacji pielgrzymki do Sianowa, współpracy ze szkołami i organizacji wyjazdów turystycznych (m.in. 11.11.11).

 

Skarbnik Mariusz Stopowski przedstawił sytuację finansową organizacji i zaapelował o terminowe opłacanie składek członkowskich.

 

Legitymację członkowską otrzymała pani Irena Domska- Penksyk z Gdańska Osowy.

 

Walne zebranie członków podjęło uchwały: w sprawie zmiany składu zarządu ( Grażynę Wilkowską zastąpiła Stefania Orzikowska) oraz w sprawie nadania honorowego członkostwa oddziału Eugeniuszowi Gołąbek, tłumaczowi m.in. Pisma Św. na język kaszubski, uznanemu literatowi kaszubskiemu z Chwaszczyna.

Spotkanie prowadził Henryk Stachurski.

 

ZK-P Chwaszczyno{module do-reklamy-intertekst-2|none}{module reklama-artykul-n|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.