W sobotę wyrusza XII Piesza Pielgrzymka z Chwaszczyna do Sianowa

Organizatorzy XII Pieszej Pielgrzymki z Chwaszczyna do Sianowa na odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, Królowej Kaszub w dniach 15 – 16 lipca serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

W sobotę 15 lipca br. pątnicy wyruszają na XII Pieszą Pielgrzymkę do Sianowa na odpust Matki Boskiej Szkaplerznej, Królowej Kaszub. Spotykają się w kościele w Chwaszczynie na Mszy Świętej o godz. 7:00, po której nastąpi przerwa organizacyjna i wymarsz.

Trasa pielgrzymki wiedzie z placu przy kościele w Chwaszczynie ulicami: Oliwską w stronę Kielna, przy stacji benzynowej w Karczemkach w stronę Warzna, potem przez Czeczewo do Kłosowa, dalej przez Trzy Rzeki, Rąb do Pomieczyna (gdzie zatrzymamy się na dłuższy postój). Następnie przez Hejtus, Smolne Błoto, Sianowską Hutę, Kolonię do Sianowa.

Pielgrzymom towarzyszyć będą w drodze: orkiestra dęta, transport dla utrudzonych pielgrzymów, ich bagaże i zaopatrzenie.

W niedzielę 16 lipca, o godz. 10:00 pątnicy wyruszą spod gimnazjum w Staniszewie do Sianowa. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 11:30. Po niej nastąpi wymarsz w kierunku powrotnym, do Chwaszczyna.

Zapisy na pielgrzymkę odbywają się telefonicznie na nr parafii w Chwaszczynie: 58 552 80 83, bądź, w przypadku osób dołączających na trasie, podczas pielgrzymki.

Koszt udziału to 15 zł. Obejmuje on: udział orkiestry, ubezpieczenie, materiały pielgrzymkowe (śpiewniczek i chustkę). Należy zaopatrzyć się w prowiant i napoje. Młodzież do lat 18-tu (biorąca samodzielnie udział w pielgrzymce) zobowiązana jest dostarczyć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów.

pielgrzymka sianowo chwaszczyno2

fot. Pątnicy z Chwaszczyna podczas jubileuszowej X Pieszej Pielgrzymki z Chwaszczyna do Sianowa

Organizatorzy: Parafia p.w. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, Ochotnicza Straż Pożarna w Chwaszczynie, Koła Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie i Tuchomiu, Zrzeszenie Kaszubsko- Pomorskie w Chwaszczynie oraz grupy duszpasterskie parafii.

Dla pielgrzymów zostanie zorganizowany transport autobusowy, adekwatnie do sytuacji i czasu.

Autobus z Sianowa do Chwaszczyna
– sobota 15.07 – po przyjściu pielgrzymki do Sianowa i po Mszy Świętej o godz. 19:00,
– zapisy na przejazd Sianowo – Chwaszczyno będą dokonywane na postoju w Pomieczynie;
– autobus pojedzie z Sianowa przez: Kartuzy – Przodkowo – Czeczewo – Tuchom – Chwaszczyno

Autobus z Chwaszczyna do Sianowa na Mszę Świętą odpustową i z powrotem
– niedziela 16.07 – o godz. 8:30 wyjazd spod plebani na Mszę Świętą odpustową do Sianowa,
– zapisy na przejazd Chwaszczyno – Sianowo i Sianowo – Chwaszczyno po każdej Mszy Świętej w zakrystii,
– autobus pojedzie z Chwaszczyna przez: Tuchom – Czeczewo – Przodkowo – Kartuzy – Sianowo i powrót z Mszy Świętej autokarem lub dołączenie do pielgrzymujących pieszo.

Każdorazowy przejazd (sobota czy niedziela) – koszt 10 zł. Płatność przy wejściu do autokaru.

 

Opracowanie na podstawie
Biuletynu Parafialnego

odpust 2017 lipiec

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.