W sobotę tylko konsultacje. Zebranie Wiejskie w innym terminie – odpowiedź burmistrza.

 

Mieszkańcy Chwaszczyna, którzy oczekiwali Zebrania Wiejskiego w sobotę zamiast konsultacji, napisali wniosek do Burmistrza Gminy Żukowo Wojciecha Kankowskiego o zmianę charakteru tego spotkania. Włodarz w odpowiedzi oświadczył, że nie ma „(…) podstaw prawnych do spełnienia ww. żądania, ponieważ z inicjatywą przeprowadzenia konsultacji społecznych wystąpili mieszkańcy sołectwa Chwaszczyno i sołectwa Tuchom”.

 

Burmistrz zaznaczył, że spoczywa na nim obowiązek przeprowadzenia konsultacji ze względu na powyższy wniosek. Ponadto, podobne pismo o zmianę charakteru spotkania wpłynęło od mieszkańców sołectwa Tuchom. Statuty sołectw nie przewidują łączenia Zebrań Wiejskich różnych sołectw.

 

Jako, że wniosek o zmianę charakteru spotkania z konsultacji społecznych na Zebranie Wiejskie zakładał tę samą datę na zorganizowanie Zebrania Wiejskiego, burmistrz oświadczył, że „(…) godzina ta zarezerwowana jest na rozpoczęcie konsultacji z mieszkańcami i właścicielami nieruchomości z sołectwa Chwaszczyno i sołectwa Tuchom.”

 

W załączeniu przedstawiamy wniosek mieszkańców Chwaszczyna i odpowiedź burmistrza:

 

– Wniosek mieszkańców

 

– Odpowiedź burmistrza

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.