W piątek Jubileusz X-lecia istnienia chóru „Strzelenka” z Tuchomia

Chór „Strzelenka” z Tuchomia (Gmina Żukowo) pragnie zaprosić wszystkich członków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego o/Chwaszczyno, parafian, mieszkańców Chwaszczyna, Tuchomia, Gminy Żukowo i okolic na Jubileusz X-lecia swojego istnienia, który odbędzie się w piątek 11 stycznia 2019 r.

Uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 18:00 w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie. Posługę muzyczną przygotują członkowie chóru. Po Eucharystii chór „Strzelenka” przedstawi koncert kolęd w języku kaszubskim i polskim.
 
Chór „Strzelenka” z Tuchomia istnieje 10 lat. Chór powstał z zamiłowania mieszkańców Tuchomia do śpiewu i muzyki. Jak sami mówią: śpiewają, bo jest to ich pasja. Jest to chór mieszany, amatorski. Chórzyści mają bardzo szeroki repertuar, który zawiera pieśni i piosenki zarówno polskie i kaszubskie, biesiadne i religijne. Członkowie chóru w zdecydowanej większości pochodzą z Tuchomia, ale są też chórzyści z pobliskich miejscowości.
 
Jubileusz będzie okazją do podzielenia się swoimi talentami i podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie i nieocenioną pomoc, a rodzinom chórzystów za wyrozumiałość i cierpliwość.

strzelenka norymberga

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.