W niedzielę V Rodzinne Spotkanie z Kolędą w Chwaszczynie

Już w niedzielę zapraszamy Państwa na V Rodzinne Spotkanie z Kolędą w chwaszczyńskiej parafii. W tym roku w bożonarodzeniowym okresie liturgicznym wystąpią 4 rodziny. Wspólne kolędowanie odbędzie się w nowym kościele.

Na V Rodzinne Spotkanie z Kolędą zapraszamy do nowego kościoła w niedzielę 8 stycznia po Mszy świętej o godz. 15:00.

W tym roku piątą edycję wspólnego śpiewu pieśni o Narodzeniu Pańskim uświetnią 4 rodziny:

1. Rodzina Munch i Przyjaciele
2. „Kaszubki” Rodzinnie
3. „Strzelenka” i Przyjaciele
4. Rodzina Jażdżewskich, Rodaków i Przyjaciele

Zespoły wykonają najpiękniejsze kolędy i pastorałki we własnych, wspólnie przygotowanych aranżacjach. Tradycyjnie nie zabraknie motywów kaszubskich – i w kolędach i w instrumentach.

rodzinne koledowanie 2015 2

fot. Przemysław Formella / Chwaszczyno.pl

Umuzykalnione rodziny w sekcji instrumentalnej zaprezentują m.in.: klarnet, gitary, akordeon, diabelskie skrzypce, djembe czy trąbki.

Wszystkie wykonane pieśni bożonarodzeniowe opatrzone będą historią wykonywanego utworu, tj. jak powstał, kiedy, kto jest autorem danej kolędy czy pastorałki. Wierni, którzy przyjdą na rodzinne kolędowanie, dostaną śpiewniki, dzięki czemu będą mogli włączyć się w radosny, wspólny śpiew.

rodzinne koledowanie 2015 3

fot. Przemysław Formella / Chwaszczyno.pl

V Rodzinne Spotkanie z Kolędą, tak jak podczas ostatniego spotkania, urozmaici Sabina Szlahs. Artystka z Tuchomia przedstawi wiersz i skecz w języku kaszubskim.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd!

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.