W czerwcu w szkole w Chwaszczynie egzamin na kartę rowerową

W czerwcu bieżącego roku planowany jest egzamin teoretyczny i praktyczny na Kartę Rowerową. Przystępować będą uczniowie klas piątych: Va i Vb.

 

Egzamin teoretyczny zostanie przeprowadzony we wcześniejszym terminie – będzie to test składający się z 20 pytań. Egzamin praktyczny odbędzie się w terminie późniejszym na terenie nowego Miasteczka Ruchu Drogowego.

miasteczko ruchu drogowego otwarcie 34

fot. Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w roku 2016

Komisji Egzaminacyjnej przewodniczyć będzie policjant z Komisariatu Policji w Żukowie, a w jej skład wejdzie również nauczyciel wychowania komunikacyjnego Pan Marcin Pudlik.

Elementy egzaminu praktycznego to:
• umiejętność jazdy na rowerze,
• obsługa roweru,
• budowa roweru,
• wykonanie poprawnie elementów placu manewrowego: stop, skręt w prawo i w lewo, przejście dla pieszych, rondo, zasada „prawej strony”, ósemka.

miasteczko ruchu drogowego otwarcie 80

fot. Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w roku 2016

Marcin Pudlik
Nauczyciel ZPGiSP w Chwaszczynie

Artykuł pochodzi z najnowszego numeru bezpłatnej gazetki Chwaszczyno.pl

miasteczko ruchu drogowego otwarcie 41

fot. Otwarcie Miasteczka Ruchu Drogowego w roku 2016

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.