Kolejny odcinek asfaltowy na ul. Długiej w Tuchomiu – droga powiatowa

Tak jak poinformowałem na zebraniu sołeckim w Tuchomiu oraz w poprzednim numerze gazetki Chwaszczyno.pl, jest decyzja i są środki finansowe na utwardzenie ul. Długiej.

Współpraca Wicestarosty Kartuskiego Pana Bogdana Łapy, Burmistrza Gminy Żukowo Pana Wojciecha Kankowskiego, jak i moja przyniosła konkretny efekt. Powiat na utwardzenie tej drogi przeznaczył kwotę 80 000,00 zł, a taką samą kwotę tj. 80 000,00 zł przeznaczyła gmina Żukowo.

Jest to kolejne zadanie drogowe finansowane wspólnie przez powiat kartuski i gminę Żukowo. Jak zapewnia Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Pan Andrzej Puzdrowski zadanie to zostało już zgłoszone do realizacji. Została tylko kwestia przetargu, który planuje się ogłosić w maju.

Po rozstrzygnięciu przetargu będzie wiadomo, jakiej długości odcinek zostanie utwardzony. Prawdopodobnie może to być około 500 mb.

Piotr Fikus
Radny Powiatu Kartuskiego

Artykuł pochodzi z najnowszego numeru bezpłatnej gazetki Chwaszczyno.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.