{module do-reklamy-intertekst|none}

Synoptycy prognozują  silny wiatr z kierunku południowo-zachodniego i zachodniego, który w nocy skręci na północno-zachodni. W strefie nadmorskiej wiatr osiągnie średnią prędkość od 45 do 60 km/h, w porywach do około 90 km/h, w godzinach nocnych przejściowo od 60 do 80 km/h, w porywach do 120 km/h.

 

W głębi lądu może osiągać od 30 do 45 km/h, w porywach do około 65 km/h, w godzinach nocnych przejściowo od 50 do 65 km/h, w porywach do 112 km/h.


Porywisty wiatr może powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach.

 

Warto pamiętać aby zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Nie podchodzić do okien, naprzeciwko których rosną drzewa. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkie przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr. Zabezpieczyć lub uprzątnąć meble ogrodowe i inne lekkie przedmioty znajdujące się na zewnątrz posesji.

Na zewnątrz budynku:

Zalecane jest unikanie przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi.

 {module dol-artykulu|none}


Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.