Ustawiono wiatę przystankową przy ulicy Chwaszczyńskiej

 

W dniu dzisiejszym ustawiono wiatę przystankową przy ulicy Chwaszczyńskiej – kierunek Gdynia, na terenie Miasta Gdynia, przy Centrum Nadawczym RTV.

 

W imieniu mieszkańców Chwaszczyna i Gdyni korzystających z tego przystanku bardzo dziękuję Prezydentowi Gdyni Panu Wojciechowi Szczurkowi za dotrzymanie danego słowa.

 

nadesłane:

Radny Powiatu Kartuskiego

Piotr Fikus

 

 

 


Pisaliśmy o tym w artykule:

 

Wiata przystankowa przy centrum nadawczym RTV

 


 

Dodatkowa informacja nadesłana przez Komitet Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna w Chwaszczynie dotyczący przystanku:

 

Szanowni Państwo!

Komitet Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna w Chwaszczynie w maju 2012 r. zwrócił się do Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni z wnioskiem o usytuowania wiaty przystankowej przy Drodze Krajowej 20 na granicy Chwaszczyna i Gdyni. Wniosek Komitetu poparło blisko 300 Mieszkańców Chwaszczyna , jak też okolicznych miejscowości, składając podpis na liście poparcia. Dla nas wszystkich Mieszkańców, jak też pracowników okolicznych zakładów pracy, sprawa była bardzo istotna.

W odpowiedzi na nasz wniosek ZKM poinformował wówczas, że: […] „ZKM deklaruje wolę postawienia wiaty przystankowej w kierunku Gdyni – jest możliwość wykonania tego do połowy 2013 roku pod warunkiem uzyskania odpowiednich uzgodnień”. Kilka pism w sprawie, kilkadziesiąt telefonów, kilka procesów uzgodnień i jest! Właśnie, uzyskiwanie stosownych „uzgodnień” wydłużyło sprawę prawie o rok, gdyż przedmiotowa wiata została ustawiona dnia 10 kwietnia 2014 r. Natomiast, dzięki rzetelnie przeprowadzonej procedurze mamy pewność, że na terenie usytuowania wiaty – ok. 3 m2 nie będzie lokowany gazociąg Nord Stream, plantacja kaszubskiej truskawki, czy system antyrakietowy NATO.

 

A tak całkiem na poważnie, wiata przystankowa usytuowana w tym miejscu pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo komunikacyjne Mieszkańców, jak również pozwoli ograniczyć negatywny wpływ czynników atmosferycznych na pasażerów komunikacji autobusowej.

 

Bardzo serdecznie dziękuję ZKM w Gdyni za podjęte działania. Dziękuje również wszystkim Mieszkańcom Chwaszczyna i okolic za wspieranie naszej inicjatywy, szczególnie tym którzy chcieli pozostać anonimowi.

 

Z poważaniem,

Jacek Fopke

Przewodniczący Komitetu Mieszkańców

 

P4100266

 

P4100260  P4100267

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.