Ultramaraton Kaszubska Poniewierka 2017. Chór „Strzelenka” umilał odpoczynek biegaczom

 

Prawie 11 godzin minęło od startu do wbiegnięcia na metę zwycięzcy 100 km trasy. W biegu trailowym z Sopotu do Wieżycy wzięło udział ok. 150 śmiałków z całej Polski. W punkcie kontrolnym w Skrzeszewie krótki odpoczynek umilał biegaczom chór „Strzelenka” z Tuchomia.

Odważni długodystansowcy wybiegli o godz. 2 z Sopotu. Kaszubskie wzniesienia, podbiegi i widoki zawiodły ich aż do Wieżycy. Zwycięzcą Utramaratonu Kaszubska Poniewierka został Piotr Rolbiecki.

ultramaraton 7

Chwila odpoczynku i poczęstunek dla biegaczy terenowych / fot. Jarosław Grot

Ponadto w biegu towarzyszącym kilkaset osób wyruszyło w 30-kilometrową trasę, rozpoczynając ją od wbiegnięcia na Wieżycę.

ultramaraton 6

Organizatorzy i wolontariusze ultramaratonu / fot. Jarosław Grot

W punkcie kontrolnym w skrzeszewskiej szkole wolny czas i chwilę odpoczynku umilał biegaczom chór „Strzelenka” z Tuchomia. Śpiewacy wykonali kilkanaście popularnych piosenek kaszubskich, które były uzupełniane instrumentalnymi klasycznymi przebojami muzyki lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

ultramaraton 5

 

Chór Strzelenka z organizatorami Ultramaratonu Kaszubska Poniewierka 2017 / fot. Jarosław Grot

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.