Ul. Rewerenda w Chwaszczynie przejdzie metamorfozę

Autor: Gmina Żukowo

Dobra informacja dla Mieszkańców Chwaszczyna. Umowa na opracowanie dokumentacji projektowo- kosztorysowej oraz uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na budowę ulicy Rewerenda w Chwaszczynie została podpisana.

Wykonawcą zadania została firma Wanit projektowanie dróg Krzysztof Wiecki z Przodkowa.

Zakres prac obejmuje opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ZRID dla budowy drogi na odcinku ok. 2,7 km wraz z ciągiem pieszo- rowerowym, oświetleniem, odwodnieniem.

Co ważne, zadanie będzie realizowane dzięki ogromnemu zaangażowaniu Mieszkańców i przedsiębiorców. Dla jego wsparcia utworzono bowiem Komitet Budowy ul. Rewerenda, który przeznaczył na realizację zadania wkład w wysokości 210 tys. zł, który został zebrany od 40 darczyńców. Całość zadania to niespełna 300 tys. zł. Brakującą cześć Gmina Żukowo dokłada ze swojego budżetu.

– Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tego zadania. Zawsze powtarzam, że razem możemy więcej i to kolejny dowód na to, że współpraca popłaca – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski.

Zakończenie zadania projektowego planowane jest na maj 2022r.

Przypominamy, że w ramach programu płytowego w 2020 roku o wartości 3 073 371,29 zł ułożono 41 803 płyty YOMB, a dobrowolne darowizny Mieszkańców w tym programie to 458 182,18 zł

Źródło: zukowo.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.