Ukazał się drugi numer bezpłatnej gazety chwaszczyńskiej.

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

Dziś ukazał się drugi numer bezpłatnej gazety stworzonej z myślą o mieszkańcach Chwaszczyna i najbliższych okolic.

W bieżącym numerze kontynuujemy cykl wywiadów z ważnymi i interesującymi osobami Chwaszczyna. Zapraszamy na rozmowę Wojtka Albeckiego z proboszczem ks. Piotrem Gruba opublikowaną na stronie 3.

Ciekawą propozycją jest również artykuł Joanny Dziewiatowskiej – dietetyka medycznego z Tuchomia – „Za duży brzuch to nie tylko defekt urody”.

 

Poruszamy ważne dla Was tematy – w numerze znaleźć można artykuł na temat przywrócenia stanu plaży przy jeziorze Wysockim z czasów jej świetności, jak również relacje z zebrań wiejskich w Chwaszczynie i Tuchomiu.

 

Publikujemy również szeroko komentowany w internecie artykuł „Kura znosząca złote jajka otrzymuje zero”.

 

Nadal prosimy o Wasze opinie, sugestie, propozycje oraz liczymy na wyrozumiałość, ponieważ nie jesteśmy zawodowymi dziennikarzami, lecz zapalonymi amatorami.
Zdajemy sobie sprawę, że w naszej miejscowości nie wszyscy mają dostęp do sieci Internet. Nasze pismo ma tę lukę informacyjną uzupełniać. Staramy się publikować to, co według nas jest ważne. Gazeta jest oparta w większości o artykuły publikowane na portalu Chwaszczyno.pl.

Chcemy docierać do jak największej liczby mieszkańców, w związku z tym gazeta jest bezpłatna. Koszty druku i utrzymania chcielibyśmy pokryć z reklam. Osoby zainteresowane zamieszczeniem reklamy proszę o kontakt, który znajduje się w stopce redakcyjnej. Reprezentujemy „rdzennych” i „napływowych” mieszkańców Chwaszczyna. Mamy nadzieję, że to grono powiększy się o kolejne osoby chętne do pomocy.

 

Gazeta ukazała się w nakładzie 2000 egzemplarzy. Znaleźć ją można w większości sklepów w Chwaszczynie, głównych sklepach spożywczych Tuchomia, Tuchomka, Karczemkach i sklepiku spożywczym na Nowym Świecie (jeśli gdzieś się skończyły proszę dać znać). Nie jesteśmy w stanie fizycznie dostarczać gazety do każdego domu, ani też finanse nie pozwalają nam na wynajęcie osób roznoszących. Zdajemy sobie sprawę, że publikacja nie trafi do wszystkich części Chwaszczyna, szczególnie do miejsc oddalonych od centrum, gdzie nie ma jak pozostawić większej ilości gazet. Osobom zainteresowanym możemy dostarczyć ustaloną ilość gazet, do rozprowadzenia wśród sąsiadów.

 

Michał Witt

 

wersja gazety w pdf do pobrania

 

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.