Uczniowie z Tuchomia rozpoczęli zajęcia w nowej szkole

Autor: Beata Bujnowska-Kowalska /zukowo.pl

1 lutego 2021 r. dzieci z tuchomskiej szkoły pożegnały stary budynek i z uśmiechem na ustach wkroczyły w progi nowo wybudowanej szkoły. Odbyło się to w sześćdziesiątą drugą rocznicę powołania szkoły w Tuchomiu.

Wojciech Kankowski Burmistrz Gminy Żukowo przekazał na ręce Elżbiety Pryczkowskiej dyrektor szkoły, symboliczny klucz do drzwi placówki.

– Lata szkolne, to moje najszczęśliwsze lata. Życzę, żebyście i Wy wspominały te lata jak najlepiej – zwrócił się do dzieci burmistrz. – Rozpoczynacie naukę w nowej, dużej, pięknej i kolorowej szkole. Niech przyniesie ona Wam dużo radości. Z mojej strony chciałbym prosić, żebyście dbali o nią, aby zawsze była taka ładna – dodał Wojciech Kankowski. Dyrektor szkoły zapewniła, że wszyscy będą o nią dbać.

W uroczystości udział wziął również Witold Szmidtke Przewodniczący Rady Miejskiej, radny Tadeusz Klawikowski, sołtys Tuchomia Zbigniew Lidzbarski oraz Eugeniusz Pryczkowski Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kartuskiego. Wszyscy oni otrzymali pamiątkowe zdjęcie szkoły, na którym uwieczniono zarówno nowy jak i stary budynek. Podziękowania za wspólny trud, jakim niewątpliwie były dążenia oraz sama budowa szkoły, złożyła Wioletta Gan Przewodnicząca Rady Rodziców.

Zanim dzieci przekroczyły próg nowej szkoły, w powietrze wypuszczono balony. Po czym nastąpiło symboliczne rozsunięcie kotary i otwarcie drzwi. Uczniowie na pytanie czy podoba im się nowa szkoła, gromkim chórem odpowiadali, że tak. Na pytane, co im najbardziej się podoba, najczęściej odpowiadali, że wszystko.

fot. BBujnowska-Kowalska| Od lewej: Zbigniew Lidzbarski sołtys Tuchomia, Tadeusz Klawikowski Radny Gminy Żukowo, Wojciech Kankowski Burmistrz Gminy Żukowo, Elżbieta Pryczkowska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuchomiu. Burmistrz prezentuje symboliczny klucz do nowej szkoły.

 

fot. BBujnowska-Kowalska| Uczniowie wchodzą do budynku nowej szkoły w Tuchomiu. Napis nad drzwiami wejściowymi „Witamy w nowej szkole”.

Źródło: zukowo.pl

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.