Tuchom i Chwaszczyno promowało gminę Żukowo na Jarmarku Gryfitów w Słupsku

 

Tradycyjnie już w każdą niedzielę lipca i sierpnia w godzinach 11:00-15:00 na Rynku Rybackim przed Spichlerzem Richtera w Słupsku odbywa się Jarmark Gryfitów.

Jarmark Gryfitów te to nie tylko stragany z rękodziełem, starociami czy książkami, ale też spotkania z kulturą, historią i sztuką Pomorza. Każdej niedzieli inna słupska instytucja lub stowarzyszenie przygotowuje dla Słupszczan i odwiedzających miasto turystów wiele atrakcji.

jarmark gryfitow slupsk 18

Stoisko z haftem kaszubskim przygotowane przez Panie z Chwaszczyna / fot. tuchom.net

W niedzielę 6 sierpnia zabawę gwarantowała gmina Żukowo, reprezentowana na scenie przez chór Strzelenka z Tuchomia, Sabinę Szlahs – tuchomską artystkę – oraz zespół z Sulmina. Było również stoisko informacyjne o gminie Żukowo, gdzie można było nabyć mapy i biuletyny na temat naszej gminy i jej atrakcji turystycznych.

jarmark gryfitow slupsk 1

Poczęstunek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tuchomiu / fot. tuchom.net

Na gości czekały także kramy z rękodziełem żukowskim. Panie z Chwaszczyna miały stoisko z serwetami z haftem kaszubskim, a Tuchom serwetki robione na szydełku, obrazy wyszywane krzyżykowo oraz rzeczy zdobione techniką decoupage.

jarmark gryfitow slupsk 3

Wystawa dorobku Pań z Tuchomia / fot. tuchom.net

Pani Sabina Szlahs promowała sztukę malarską, a na scenie recytowała swoją poezje. KGW przygotowało smakowite ciasta, które rozchodziły się w mgnieniu oka. Zabawa była udana, pogoda dopisała, a artyści proszeni byli o bisy, co rzadko zdarzało się na tej scenie.

jarmark gryfitow slupsk 12

Spotkanie z Kaszubami w Słupsku / fot. tuchom.net

Ewa Grot
Koło Gospodyń Wiejskich w Tuchomiu
chór „Strzelenka” z Tuchomia
Tuchom.net

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.