trojmiasto.pl: Droga z Gdańska do Chwaszczyna usłana dziurami.

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

Jak podaje portal trojmiasto.pl droga wojewódzka z Chwaszczyna do Gdańska pretenduje do miana najgorszych na Pomorzu. Wszystko przez ogromną liczbę dziur, z których usuwaniem nie radzą sobie drogowcy. Tymczasem na kompleksowy remont 2-kilometrowego fragmentu potrzeba raptem 2 mln zł.


Droga wojewódzka nr 218 między Osową a rondem w Chwaszczynie, czyli ulica Oliwska zobacz na mapie Gdańska, wygląda niczym dzieło szwajcarskiego serowara. Samochodem trudno rozpędzić się się tam szybciej niż 40 km/h. Kierowcy uprawiają tam slalom gigant, którego stawką jest niejednokrotnie ich życie i zdrowie.


– Brakuje chyba wyrażeń w języku polskim, by opisać stan tej drogi. Codzienny, uciążliwy slalom między wyrwami w jezdni daje się we znaki chyba nie tylko mnie. Czy naprawdę nie można załatać, naprawić, czy sfrezować tej drogi? – zastanawia się na naszym forum czytelniczka o nicku k8.


W Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, który nadzoruje stan drogi wojewódzkiej między Osową a Chwaszczynem, nikt nie pamięta, kiedy droga przechodziła gruntowny remont.


– Nasz urząd funkcjonuje 14 lat. W tym czasie nie było tam żadnej kompleksowej naprawy. Nie wiadomo jak to wyglądało wcześniej – tłumaczy Zdzisław Jabłonowski, zastępca dyrektora ds. utrzymania


– W obecnych zimowych warunkach pogodowych możemy jedynie układać masę bitumiczną na zimno. Usuwamy te najbardziej niebezpieczne dla kierowców wyrwy. Kierowcy będą musieli poczekać do wiosny na bardziej skuteczne usuwanie ubytków. Wtedy użyjemy nawierzchni układanej na ciepło. To jednak też będzie remont cząstkowy jezdni – wyjaśnia Zdzisław Jabłonowski.


Czytaj więcej: http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Droga-z-Gdanska-do-Chwaszczyna-uslana-dziurami-n66231.html

 

Na naszym forum również pojawiły się wypowiedzi na ten temat juz ponad tydzień temu: http://www.chwaszczyno.pl/forum/2-przedstaw-sie/170-ul-oliwska-chwaszczyno.html

 

treść i fot. trojmiasto.pl

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.