Termomodernizacja szkoły w Chwaszczynie

Projekt termomodernizacji czterech budynków w gminie Żukowo otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Podczas letniej przerwy w nauce część budynku szkoły w Chwaszczynie zostanie ocieplona i zmodernizowana.

22 czerwca 2017 r. Marszałkowie Mieczysław Struk oraz Ryszard Świlski podpisali z Burmistrzem Gminy Żukowa Wojciechem Kankowskim umowę na dofinansowanie projektów termomodernizacji budynków szkolnych w gminie Żukowo.

– W czterech szkołach: Chwaszczynie, Pępowie, Leźnie oraz w Skrzeszewie przeprowadzone zostaną kompleksowe działania termomodernizacyjne. W efekcie planowane jest zmniejszenie rocznego zużycia energii pierwotnej w budynkach o 8 714 kWh/rok, a także spadek emisji gazów cieplarnianych o 522 ton równoważnika CO2/rok – napisał na FB Marszałek Mieczysław Struk – Umowa, którą podpisałem z burmistrzem Żukowa Wojciech Kankowski przewiduje przeznaczenie ponad 6,3 mln zł na ten cel, w tym ponad 2,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego – dodaje.

Prace realizowane będą w czterech szkołach w gminie Żukowo. Zostanie w nich wykonane kompleksowe docieplenie ścian wraz z fundamentami oraz dachem. Budynki zyskają nowe okna i drzwi. Zmodernizowana zostanie instalacja grzewcza oraz zamontowane będą ekologiczne źródła ciepła. Projekt ma być zrealizowany do końca roku.

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.