Telewizja analogowa już nie nadaje z Chwaszczyna.


{module do-reklamy-intertekst|none}

W dniu 28 listopada 2012 r. o godzinie 5:00 został wyłączony sygnał telewizji analogowej na obszarze województw wielkopolskiego i pomorskiego oraz częściowo kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.


Emisję programów analogowych zakończyły nadajniki zlokalizowane na obiektach:

– RTCN Gdańsk / Chwaszczyno

– RTON Gdańsk / Jaśkowa Kopa

– RkCN Gdynia / Oksywie

– RTON Iława / Kisielice

– TSR Nowe Miasto Lubawskie / Kurzętnik

– TON Poznań / AE

– SLR Poznań / Piątkowo

– RTCN Poznań / Śrem

– TSR Wągrowiec / ul. Mickiewicza


Jednocześnie informujemy, że w nocy z 27 na 28 listopada zostały dokonane zmiany w emisjach DVB-T w województwie Pomorskim. Na obiekcie Chwaszczyno dla MUX-1 zmieniony został kanał z 64 na 37, dla MUX-3 nadawanym na kanale 48 zostanie podniesiona moc ERP do 100kW. Dodatkowo uruchomiona zostanie sieć jednoczęstotliwościowa nadająca MUX-3 na kanale 48 z obiektu Gdańsk/Chwaszczyno, jak również z obiektów: Gdynia/Oksywie, Wejherowo/Staromłyńska, Szymbark, Choczewo.


Dla osób mających pytania związane z przejściem z telewizji analogowej na cyfrową Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji uruchomiło infolinię pod numerem: 800 007 788

Szczegółowy wykaz gmin objętych wyłączeniem TV analogowej znajduje się na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji: http://cyfryzacja.gov.pl/II,etap,wylaczen,-,28,listopada,2012,r.,792.html.

Plan wyłączeń TV analogowej w Polsce można znaleźć na stronie internetowej prowadzonej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej: http://www.polskacyfrowa.org/wazne-daty/koniec-tv-analogowej.html.


źródło:emitel.pl

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.