Tarta z kaszubskimi truskawkami, czyli deser dla uszu.

 

Miło jest mi poinformować, że już w sprzedaży pojawiła się płyta zatytułowana „Tarta z kaszubskimi truskawkami Vol. 1” – taką informację podał dziennikarz muzyczny Tomek „Konfi” Konfederak. Doboru wykonawców i piosenek w albumie dokonał Chwaszczynianin, Tomasz Fopke.

 

Na płycie znajdują się autorskie piosenki wykonawców, którzy śpiewają w języku kaszubskim. Wśród nich odnajdujemy m.in. Natalię Szroeder, Weronikę Korthals, Igę Krefft, Tomka Fopke czy zespoły Bliza, Checz, Fucus i innych godnych polecenia Artystów – czytamy na stronie fopke.pl

Każdy znajdzie coś dla siebie – w albumie mamy przekrój popu, rocka, dance, czy kabaretowe formy utworów. „Tarta z kaszubskimi truskawkami” udowadnia, że język kaszubski doskonale sprawdza się w każdym stylu muzycznym.

Nadzienie, jakie wypełnia ten album, to najbardziej dorodne okazy, które przez lata kształtują kaszubską scenę muzyczną, w której tradycja miesza się z nowoczesnością, ludowe instrumenty z brzmieniami wykreowanymi przez komputery, młodość z doświadczeniami ludowych zespołów.

 

Poniżej spis utworów:

 

1. Vera Korthals – Gdzie on jest

2. Iga Krefft – Ledac Ce

3. Natalia Szroeder – Potrzebny je drech

4. Fucus – Na piwo

5. Sztere Kote – Modre oczka

6. Checz – Odjimk

7. Weronika Korthals & Łukasz Tartas – Wcyg od nowa

8. Cz.A.D. – Tata i koza (Mój tata kupił koza)

9. Bliza – Kaszebi

10. Tomasz Dorniak – Tatczezna

11. We Dwa Konie – Zupka

 

Album został wydany pod skrzydłami nowego labela wytwórni Universal Music Polska, Regio Records. Utwory: „Pòtrzébny je drëch”, „Òdjimk”, „Wcyg òd nowa” oraz „Zupka” są napisane przez Tomka Fopke. Utwór promujący płytę śpiewa Weronika Korthals, a usłyszeć możemy go tutaj: http://www.polskieradionyc.com/?p=15280

 

źródło:

fopke.pl

musiccorner.pl

polskieradionyc.com

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.