„Ni ma jak w Żukòwie” – Żukowskie Lato Muzyczne

 

27 lipca 2014 roku, o godz. 16.00 na placu przy kościele Wniebowzięcia NMP w Żukowie, w ramach „Żukowskiego Lata Muzycznego” odbędzie się koncert pt. „Ni ma jak w Żukòwie”.  

 

Udział w nim wezmą:

Iga Fierka
Adam Okrój – bas
Tomasz Fopke – baryton
Chór „Strzelenka” z Tuchomia pod dyr. Karola Krefty
Dzieci – uczestnicy projektu płytowego poświęconego Tuwimowi „Cëda òd pòcëdów swiata”
Ryszard Borysionek – akordeon
Daniel Rudowski – piano
 

Podczas koncertu usłyszymy światowe i polskie szlagiery (m.in. aria Skołuby ze „Strasznego Dworu” Stanisława Moniuszki i aria Papagena z „Czarodziejskiego fletu” W.A. Mozarta), oraz współczesne utwory autorstwa mieszkańców  gminy Żukowo – po kaszubsku. 

 

Dla widzów/słuchaczy  koncertu przygotowano konkursy z nagrodami oraz wydano specjalne śpiewniczki. Tytułowa piosenka koncertu będzie wykonana przez publiczność. Do nabycia będą  również płyty występujących artystów.

 

Przygotowanie i prowadzenie – Tomasz Fopke

 

Organizator: Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie.

źródło: fopke.pl / Tomasz Fopke

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.