Konkurs „Piękna Wieś” rozstrzygnięty

 

2 lipca 2014 w UG Żukowo wyłoniono zwycięzców tegorocznego konkursu Piękna Wieś Pomorska – kategoria zagroda rolnicza i wieś.

 

W konkursie wystartowało ogółem 31 zagród rolniczych. Zakwalifikowało się do konkursu 29 uczestników i wieś Glincz. Komisja konkursowa w składzie: Józef Kobiela – Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Porządku Publicznego RM w Żukowie, Janina Ulenberg – Inspektor ds. Rolnictwa UG Żukowo i Genowefa Lehman – specjalistka WGD – PODR Gdańsk, dokonała podsumowania konkursu zgodnie z regulaminem i wyłoniła zwycięzców:

 

A. zagrody rolnicze:

 

1. Elżbieta i Józef Sakowiec z Łapina
2. Teresa i Ludwik Secke z Chwaszczyna, Elżbieta Gruba z Małkowa i Mirosław Ustowski z Leźna
3. Andrzej Lis z Żukowa pod Elżbietowo, Bożena Freiberg z Chwaszczyna, Alojzy i Danuta Labuda z Banina i Urszula Rompa z Pępowa.

 

B. Wieś:

 

Glincz, sołtys Genowefa Zasada.

 

Wyróżnienia powędrowały do: Marii Wendt, Marzeny Korynt, Izabeli Małycha, Genowefy Zasada, Edyty i Wojciecha Richert, Marzeny Skierka, Pawła Bruhn, Wiesławy Romskiej, Ireny Styba, Krystyny i Franciszka Młyńskich, Grażyny Czoska, Barbary Sochy, Reginy Tuskowskiej, Weroniki Kwidzińskiej Hopa, Bogdana Płoskiego, Sabiny Darznik, Leszka Groth, Wioletty Drewing, Krystyny Płotki, Jadwigi Mischke i Renaty Malek.

 

Nagrody wręczał Przewodniczący RM w Żukowie Adam Okrój. Burmistrza reprezentowała skarbnik Gminy Żukowo, Lucyna Cybula.

 

źródło: zukowo.pl / Sylwia Kubryńska

 

piekna-wies

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.