Sztërë Kotë – już wkrótce ukaże się ich debiutancka płyta.

 


Jeśli nie słyszałeś ich piosenek, to masz niepowtarzalną okazję zasmakować ich na naszej stronie.

Na krążku znajdzie się w sumie 11 utworów w języku kaszubskim, nawiązujących do różnych współczesnych gatunków muzycznych, a za spoiwo mających inspirację tradycyjną muzyką kaszubską. Co warte podkreślenia, teksty wszystkich utworów są ludowe, ale wykonywane kaszubszczyzną literacką.


Sztërë Kotë to projekt muzyczny inspirowany kaszubską muzyką ludową, ale twórczo ją przetwarzający w nowoczesnych stylistykach. Zespół powstał z inicjatywy autorki muzyki Alicji Szczypty, która zaprosiła do współpracy Mieczysława Pawlaka. Następnie drogą „selekcji naturalnej” przyłączali się pozostali członkowie zespołu. Jako jedna z pierwszych dołączyła Anna Zajączkowska, wokalistka i twarz zespołu. Dzięki temu, że każdy z muzyków ma nieco inną przeszłość i bagaż doświadczeń – od metalu i jazzu przez pop, rock, folk, aż po muzyke klasyczną, udało się stworzyć innowacyjny i niepowtarzalny projekt, którego spójnikiem jest pomorska tradycja muzyczna.


Zespół powstał na początku 2012 roku.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Fc1GxqYVwhY

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.