SUCOVIA dla KS Gokken! Chwaszczynianie nominowani. SUCOVIA w Gminie Żukowo.

 

 

14 marca 2014 roku odbyło się wręczenie Gminnej Nagrody ,,Sucovia” za rok 2013.
Nasz klub otrzymał nagrodę w kategorii sport. Jest to dla nas zaszczyt, że Gmina Żukowo dostrzega i nagradza nasze sukcesy. Nagroda będzie motywacją do dalszej i jeszcze cięższej pracy w dziedzinie sportowej dla trenerów jak i dla zawodników.


Z podziękowaniami

Klub Sportowy Gokken

 

Więcej o tegorocznej Sucovii.

 

Do tegorocznej edycji zgłoszono 32 kandydatury. Nominowanych było 13, a statuetki otrzymało sześć osób.

W kategorii kultura nagrodę Sucovii przyznanoks. Ireneuszowi Bradtkeza rewitalizację kościoła WNMP i Placu Mariackiego. Laureat swoją nagrodę przeznaczył na leczenie chorej Milenki.

Nominowanymi byli: Barbara Dawidowska za zainicjowanie i współorganizację orszaku Trzech Króli i Zespół Muzyczny LUX MUNDI za wydanie płyty i wysoki poziom artystyczny wykonywanych utworów.

W kategorii sport –KS GOKKENza współorganizację MŚ Funakoshi Shotokan Karate.

Nominowano Magdalenę Miller, Chwaszczyniankę, medalistkę Mistrzostw Polski, członkinię kadry narodowej seniorek w judo.

W kategorii inicjatywy społeczne –Marek Wiśniewskiza aktywizację i integrację społeczności lokalnej we wsi Otomino.

Nominacje: OSP Żukowo za pomoc w przygotowaniu i zabezpieczaniu imprez kulturalnych i sportowych i Artur Lewandowski za działalność na rzecz zwierząt w gminie Żukowo i Pomorskiej Fundacji Pies Szuka Domu.

W kategorii gospodarka Sucovię otrzymałafirma Hydromega. Jej prezes Zbigniew Zienowicz otrzymaną nagrodę przekazał na rzecz żukowskiego OKiS-u.

W kategorii edukacja –Sebastian Formelaza dynamiczny rozwój sportu szkolnego i wysokie wyniki sportowe uczniów.

Nominowani: Tomasz Fopke, Chwaszczynianin, w roku Tuwima za projekt edukacyjny i wydanie płyty „Cëda od pòcëdów świata” i Zyta Formela z zespołem wokalnym „Stegna” za promocję szkoły i regionu.

Nagroda honorowa za mecenat i działalność wspierającą rozwój gminy Żukowo oraz jej promocję przypadła w udziale marszałkowiMieczysławowi Strukowi.

Nagroda specjalna burmistrza trafiła w ręce europosła Jana Kozłowskiego jako ambasadora gminy Żukowo.

Wręczaniu nagród towarzyszyły fanfary, życzenia, gratulacje i kwiaty.

Kapitułę tegorocznej edycji Sucovii tworzyli: Justyna Beyer – Rosener, Jan Żółtowski, Jerzy Formela, Krzysztof Kosznik, Lucjan Sierpowicz, Adam Okrój i Wiesława Toczyńska.

W drugiej części imprezy burmistrz uhonorował symbolicznymi statuetkami 21 osób, instytucji i przedsiębiorstw, które bardzo aktywnie uczestniczą w życiu gminy jak również wspomagają wiele jej przedsięwzięć. Była to forma podziękowania za okazywana pomoc.

Piątkową imprezę, która odbyła się w Galerii Sulmin, uświetnił koncert zespołu Kowacz Kwartet.

 

źródło:

KS Gokken/Agata Uwijała

kartuzy.info/Longina Templin

fot. kartuzy.info

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.