Stwórz własny projekt i rozdysponuj środki dla Chwaszczyna. Fundusz sołecki.

 


 

Portal Chwaszczyno.pl specjalnie dla mieszkańców Chwaszczyna przygotował stronę internetową, która pomoże w prosty sposób zaproponować projekt do sfinansowania z funduszu sołeckiego. Każdy mieszkaniec będzie mógł się z nim zapoznać, ocenić go i zagłosować.

 

Strona http://funduszsolecki.chwaszczyno.pl jest prywatną inicjatywą portalu Chwaszczyno.pl wspierającą i ułatwiającą możliwość zgłaszania pomysłów. Aby projekty były wiążące, muszą być podpisane przez co najmniej 15-osobową grupę mieszkańców. Dzięki nam mogą państwo zebrać potencjalne osoby popierające Wasz pomysł. Zostało mało czasu. Wybór projektów nastąpi już we wrześniu na Zebraniu Wiejskim!

 

Środki stanowiące fundusz sołecki dla sołectwa Chwaszczyno na 2015 r. wynoszą:

 

136 752,68 zł

 

W związku z tym warto się zastanowić, na co mądrze te środki przeznaczyć. To są pieniądze, które mają przede wszystkim służyć mieszkańcom Chwaszczyna i być przeznaczone na przedsięwzięcia, które przyczynią się do poprawy warunków życia mieszkańców.

 

Warto pamiętać, że środki te są przeznaczone DLA MIESZKAŃCÓW CHWASZCZYNA. Nie mają być wsparciem dla inwestycji gminy w naszej miejscowości, ponieważ na to przeznaczone są inne środki z budżetu. Więcej na ten temat w artykule: Czy fundusz sołecki na 2015 został wstępnie podzielony przez członka rady sołeckiej Chwaszczyna?

 

Na stronie znajdziemy informacje o tym, czym jest fundusz sołecki, jak działa i jak został rozdysponowany w Gminie Żukowo dla poszczególnych miejscowości. Fundusz sołecki reguluje ustawa z dnia 21 lutego 2014r.

 

Mieszkańcu Chwaszczyna!

 

Nie czekaj wejdź na naszą stronę wspierającą inicjatywy mieszkańców i zgłoś swój projekt. Niech te środki zostaną przeznaczone zgodnie z potrzebami mieszkańców naszej wsi i będą przez nas wpierane podczas głosowania na Zebraniu Wiejskim.

 

funduszsolecki.chwaszczyno.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.