Sprawozdanie ze spotkania Sołtysa i Rady Sołeckiej w dniu 22.03.2012

 {module do-reklamy-intertekst|none}

W dniu 22 marca 2012 roku odbyło się pierwsze po wyborach uzupełniających / 13.03.2012 / zebranie Sołtysa i Rady Sołeckiej. W spotkaniu uczestniczył Sołtys Pan Gerard Barsowski oraz członkowie Rady Sołeckiej : Licbarski Marek, Naczke Krzysztof, Nowak Mirosław, Wiercińska Jolanta.

Na zaproszenie Rady Sołeckiej przybyli Pan Marian Marszałkowski właściciel firmy Zakład Usług Komunalnych z Glincza, ekspert z dziedziny automatyki przemysłowej – mieszkaniec Chwaszczyna Pan Lorbiecki Wiesław, mieszkańcy ul.Ceynowy oraz dziennikarz Wojciech Albecki.

 

Spotkanie odbyło się według poniższego porządku :

 

1. Przedstawienie problemów związanych z brakiem wody w Chwaszczynie podczas zaników napięcia – Pan Marian Marszałkowski

2. Wnioski mieszkańców ulicy Ceynowy dotyczące problemów z niedzielnym parkowaniem samochodów na ich ulicy

3. Podział płyt w 2012 roku na poszczególne ulice sołectwa

4. Dyskusja wnioski

 

Ad 1. Pan Marian Marszałkowski powiadomił zebranych o procedurze związanej z informowaniem o awarii i systemie działania pogotowia wodociągowego. Mówił o tym, że w ZUK Glincz nie ma stałej dyżurnej ekipy pogotowia wodociągowego. Stróż otrzymując sygnał z terenu gminy Żukowo o awarii powiadamia telefonicznie właściciela , oraz kierownika ZUK Glincz. Ten telefonicznie informuje dyżurującego w systemie domowym pracownika o awarii.

Maksymalny czas dotarcia do Chwaszczyna to około 60 min. Pan Marian mówił o złym stanie infrastruktury na terenie gminy , pomijając nowoczesną stację w Pępowie. Mówiono o badaniach bakteriologicznych wody – ZUK Glincz wykonuje ją raz na kwartał. Terminy badań fizykochemicznych wody odbywają się także raz na kwartał. Płukanie sieci odbywa się raz do roku wg procedur ZUK Glincz, na końcówkach sieci wodnej. ZUK złożył wniosek do UG Żukowo o budowę kolejnej trzeciej studni w Chwaszczynie – niestety brak jest tej inwestycji w budżecie na 2012 rok. Mnóstwo pytań dotyczyło tematu głównego tj. przyczyn braku wody podczas częstych zaników napięcia w Chwaszczynie. Właściciel ZUK Glincz zadeklarował iż w przeciągu miesiąca tj do końca kwietnia 2012 roku nastąpi wymiana podzespołu automatyki , który zapewni bezproblemową pracę agregatu prądotwórczego podczas zaników napięcia, co spowoduje ciągłość dostaw wody do poszczególnych mieszkańców Chwaszczyna i okolic. W bieżącym tygodniu Pan Marszałkowski zobowiązał się do przekazania Radzie Sołeckiej aktualnych wyników badań bakteriologicznych oraz fizykochemicznych wody.

 

Ad 2. Na zaproszenie Sołtysa przybyli mieszkańcy ulicy Ceynowy. Zgłosili Radzie Sołeckiej problemy związane z parkowaniem samochodów osobowych podczas niedzielnych giełd samochodowych. Powiadomili o stosownym piśmie skierowanym do UG Żukowo , na które nie otrzymali odpowiedzi. Mieszkańcy zasugerowali, aby postawić odpowiednie znaki zakazu. Rada Sołecka zadeklarowała pomoc. W dniu 23.03.2012 członkowie Rady Sołeckiej spotkali się w UG Żukowo z Zastępcą Burmistrza Gminy Żukowo Panem Markiem Trepczykiem, który zasugerował abyśmy wnioskowali o postawienie jednego z dwóch znaków zakazu – zakaz wjazdu w godz. 08.00-13.00 w niedzielę z wyłączeniem mieszkańców, lub zakaz zatrzymywania się i postoju. Na kolejnym spotkaniu w dniu 29.03.2012 Rada Sołecka podejmie decyzję o wnioskowaniu postawienia jednego w dwóch w/w znaków.

 

Ad 3. Rada Sołecka postanowiła przełożyć podział płyt yomb na 29.03.2012, ponieważ w tym dniu spotkamy się z mieszkańcami ulicy Sienkiewicza, aby to Oni zadecydowali czy chcą aby ich ulica była utwardzana w/w płytami.

 

Ad 4. Ustaliliśmy kolejne spotkanie Rady Sołeckiej na dzień 29.03.2012 roku na godz. 19.00, które rozpocznie się dyskusją i głosowaniem co do utwardzania ulicy Sienkiewicza. Padły także zapytania czy w Chwaszczynie przy ulicy Oliwskiej planowana jest budowa marketu „Lidl”. Rada Sołecka wystąpi z zapytaniem w formie maila do UG Żukowo , oraz dyrekcji „Lidl Polska Sp. z o.o. Spółka komandytowa”.


Dyskutowano na temat remontowanej drogi wojewódzkiej nr 218. Na wniosek Rady Sołeckiej prawdopodobnie w dniu 27.03.2012 nastąpi spotkanie Sołtysa z przedstawicielem inwestora, podczas którego obiecano nam dostarczyć harmonogram prac remontowych na drodze wojewódzkiej numer 218.

 

nadesłał : Mirosław Nowak – Sekretarz Rady Sołeckiej sołectwa w Chwaszczynie

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.