Spotkanie z burmistrzem Wojciechem Kankowskim dot. budowy ulic w Chwaszczynie

Dnia 28.10.2016 roku na wniosek mieszkańców ulicy Gałczyńskiego odbyło się spotkanie z Burmistrzem Gminy Żukowo Panem Wojciechem Kankowskim. Tematem spotkania była budowa kolejnych ulic: Słowackiego, Sienkiewicza, Żeromskiego, Norwida i Gałczyńskiego.

W spotkaniu uczestniczyli oprócz Burmistrza i Radnego Powiatu Kartuskiego Piotra Fikus, Pan Krzysztof Jankowski mieszkaniec ul. Gałczyńskiego oraz Pan Wiesław Pałka urzędnik UG odpowiedzialny za inwestycje. Radny Powiatowy wspólnie z Panem Krzysztofem wnioskował, aby w latach 2017 – 2018 wykonać budowę w/w ulic.

Ze względów ekonomicznych zasugerowali, aby w roku 2017 ogłosić przetarg na budowę tych ulic jako zadanie wieloletnie z zakończeniem w roku 2018 – „jeden przetarg – większe oszczędności”. Pan Burmistrz poinformował iż, wszystko będzie zależało od możliwości finansowych Gminy Żukowo, jak i od decyzji jakie podejmą w tej kwestii Radni Gminy Żukowo. Mamy nadzieję, że Radny Jacek Fopke – Przewodniczący Komisji Budżetowej będzie wspierał mieszkańców tych ulic i budowa zostanie zrealizowana do końca kadencji.

Na wniosek Pana Krzysztofa, zostanie przedłużony odcinek asfaltowy ulicy Żeromskiego. Chodzi o odcinek od końca wykonania nowej nawierzchni w kierunku ul. Gałczyńskiego do połączenia z płytami jumbo. Na spotkaniu Pan Wiesław Pałka przekazał informację, iż w dniu 28.10.2016 roku planuje się ogłoszenie przetargu na budowę ul. Mickiewicza na którą czekamy już trzeci rok.

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.