Sołectwa Chwaszczyno i Tuchom zapomniane

Mija 2 rok obecnej kadencji Rady Miejskiej w Żukowie, a nie widać żadnych konkretnych inwestycji w sołectwach: Chwaszczyno i Tuchom. Zostały tylko zakończone inwestycje wprowadzone przez poprzedników.

Dnia 18.06.2016 została oddana do użytku strażnica OSP w Żukowie, która spełnia wszystkie standardy i zabezpiecza prawidłową pracę Druhów Strażaków z Żukowa. Obiekt wybudowano za bagatela 6,8 mln zł.

Nasza strażnica na rozbudowę czeka już kolejny rok. Gmina planowała pozyskanie na rozbudowę strażnicy środków unijnych, ale ze względu na niską ocenę projekt odpadł. W budżecie Gminy Żukowo na rozbudowę strażnicy zaplanowano kwotę 500 000,00 zł. Co uda się za tę kwotę zrealizować i czy budowa strażnicy rozpocznie się jeszcze w roku bieżącym? Zobaczymy.

Na sesji Rady Miejskiej w Żukowie, która odbyła się w dniu 31.05.2016 roku, radni wprowadzili zmiany do budżetu gminy, zwiększając kwotę na budowę ulic w Baninie: Tuchomskiej, Borowieckiej, Północnej o 600 000,00 zł: z 2 mln do 2,6 mln zł.

banino ul polnocna

fot. ul. Północna w Baninie / zukowo.pl

My czekamy na budowę ulic: Mickiewicza, Żeromskiego, Sienkiewicza, Słowackiego, Gałczyńskiego, Norwida już 3 lata i nic z tą inwestycją się nie dzieje. Pragnę podkreślić, iż na budowę ul. Mickiewicza w budżecie mamy zaplanowaną kwotę tylko 500 000,00 zł. Jaki odcinek drogi za tę kwotę można wybudować?

Przewodniczącym Komisji Budżetowej jest radny Chwaszczyna Jacek Fopke, członkami tej komisji są również: drugi radny Chwaszczyna Mirosław Nowak oraz radny Tuchomia Stanisław Groth.

Dlaczego tak mało środków finansowych na inwestycje z budżetu Gminy Żukowo przeznacza się na nasze sołectwa?

 

fot. tytułowa: zukowo.pl

 

Piotr Fikus

Radny Powiatu Kartuskiego

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.