Gokkeny w Chorwacji

W dniach od 28 czerwca do 3 lipca zawodnicy z KS Gokken mieli szansę uczestniczyć w „9th WKF Training Camp & Karate1 Youth Cup” w Umagu w Chorwacji.

W zgrupowaniu wzięło udział 877 osób ze 161 klubów oraz 52 krajów. Przez 3 dni trójka naszych podopiecznych (Aleksandra Górska, Sara Elwart oraz Błażej Pituła) trenowali pod okiem takich gwiazd jak Rafael Aghayev (wielokrotny Mistrz Świata i Europy w kumite), Luca Valdesi (wielokrotny Mistrz Świata i Europy w kata) czy Douglas Brose (Mistrz Świata w kumite). Trener Patryk Wendt uczestniczył w szkoleniu na „Accredited Coach”, dzięki czemu będzie mógł uczestniczyć w tak prestiżowych turniejach jak K1 czy Premier League.

Po zgrupowaniu nasi zawodnicy mieli szanse sprawdzić zdobytą wiedzę na zawodach z cyklu Pucharu Świata K1. Można powiedzieć, że praktycznie spotkała się cała śmietanka karateków do 21 roku życia. Zawodnicy z Europy, ale również z USA, Argentyny, Kolumbii, Australii, Gwatemali, Chin i wielu innych krajów, prezentowali najwyższy poziom wyszkolenia. Jeśli karate wejdzie na olimpiadę w Tokyo w 2020, to na pewno będzie czym się ekscytować.

ksgokken chorwacja 2

fot. KS Gokken / nadesłane

Nie od dziś wiadomo, że Sara Elwart – nasza zawodnicza – jest jedną z najbardziej utalentowanych karateczek w Polsce. Powoli, ale skutecznie przebija się do czołówki światowego karate. Po raz kolejny potwierdziła swoją znakomitą formę i nie pozostawiła złudzeń na Pucharze Świata w kategorii u21 – 61 kg. Sara zdobyła pierwsze miejsce po emocjonujących czterech walkach i tym samym zapisała się w historii polskiego karate jako jedna z nielicznych medalistek/ów tej prestiżowej imprezy.

Młodszym zawodnikom zaś gratulujemy samego startu w tej wielkiej imprezie. Będzie jeszcze o was głośno!

Wakacje wakacjami, a KS Gokken szykuje się do kolejnego zgrupowania i zawodów, tym razem w Sopocie. Warto być tam z nami!

 

Agata Uwijała / KS Gokken

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.