Skrzynka elektryczna na środku skrzyżowania…

18 lipca ku zdziwieniu wielu, zwłaszcza okolicznych mieszkańców, na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Brzechwy postawiono skrzynkę elektryczną. Czemu na środku drogi? I czy to rzeczywiście jest droga?

W ostatnim czasie dostaliśmy kilka maili od Czytelników, którzy z oburzeniem przyjęli ten fakt.

skrzynka elektryczna 2

fot. nadesłane

Jedna z Czytelniczek napisała:

„Na drodze, dojazdowej do ulic (m.in): Brzechwy, Konopnickiej, Fredry, stawiana jest SKRZYNKA ELEKTRYCZNA. Jak można „dowiedzieć się” od osób pracujących nad umieszczeniem na drodze skrzynki „Ta droga jest nielegalna”. Wszystko wskazuje na to że skrzynka znajdzie się prawie w połowie drogi, na zakręcie. Jest to niewybrażalne utrudnienie dla pojazdów (zapewne również uniemożliwienie przejazdu pojazdów dużych np. straży pożarnej). Skrzynka elektryczna na drodze to ogromne zagrożenie! Droga jest nieoświetlona, jest to bardzo lubiana przez dziki okolica, które uciekają w panice przed jadącymi samochodami.”

skrzynka elektryczna 1

fot. nadesłane

Kolejna Czytelniczka poinformowała:

„Dzień dobry, piszę do Państwa w sprawie skrzynki elektrycznej, którą jakiś czas temu postawiono na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Brzechwy w Chwaszczynie. Skrzynka została postawiona prawie na środku drogi, uniemożliwiając prawidłowy przejazd pojazdów. Stwarza niebezpieczeństwo, szczególnie, że jest bardzo źle oznakowana (brak jakichkolwiek wcześniejszych ostrzeżeń!). Jest tylko owinięta taśmą drogową. Posiadam zdjęcia dokumentujące, które przesyłam w załączniku. Sprawa była zgłaszana już do Pani Sołtys, gminy Żukowo oraz na policję. Do tej pory nikt jednak nie interweniował. Bardzo proszę o publikację na Państwa stronie internetowej. Mam nadzieję, że taka forma nagłośnienia sprawy będzie bardziej efektowna.”

skrzynka elektryczna skrzyzowanie 3

fot. nadesłane

Odkąd w tym miejscu postawiono skrzynkę elektryczną, Sołtys Jolanta Wiercińska z Radą Sołecką poprosiła Urząd Gminy w Żukowie o zajęcie stanowiska w tej sprawie i rozwiązanie problemu.

Jak poinformowała nas Pani Sołtys, Urząd Gminy w Żukowie ustalił, że skrzynka jest prawidłowo usytuowana, na granicy drogi i działki gminnej. UG zamierza poprawić faktyczny przebieg drogi. Od wtorku droga zostanie poprowadzona właściwym korytem, sprofilowana i uzupełniona tłuczniem. Wcześniej odbyła się tam wizja lokalna prezesa Spółki i Pana Jakuba Dońca z Urzędu Gminy.

skrzynka elektryczna skrzyzowanie 5

fot. nadesłane

Pani Sołtys wraz z radnym Jackiem Fopke prosili o zabezpieczenie przejazdu w tym miejscu w taki sposób, aby skrzynka była widoczna i nie stwarzała zagrożenia.

O powyższym poinformował zainteresowanych Pan Wiesław Pałka z Referatu Inwestycji, a korespondencja kierowana jest do Zastępcy Burmistrza Pana Tomasza Szymkowiaka.

skrzynka elektryczna skrzyzowanie 7

fot. nadesłane

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.