Sierpniowa sesja RM w Żukowie za nami

 

Dokonaliśmy zmiany budżetu gminy i wieloletniej prognozy finansowej, uchwaliliśmy dwa miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla dwutorowej napowietrznej linii elektroenergetycznej 400 kV oraz wyraziliśmy zgodę na partnerstwa projektowe w zakresie aktywizacji społeczno-zawodowej oraz rozwoju usług społecznych.

Burmistrz wspomniał również o pozyskanych przez gminę dotacjach na modernizacje gminnych boisk oraz pozyskanych środkach unijnych (ponad 3 mln zł) na projekt edukacyjny dla naszych dzieci, młodzieży oraz nauczycieli „Dzieciaki bystrzaki”.

Ta sesja była bardzo ważna również dla Chwaszczyna. Radni na wniosek Burmistrza jednogłośnie wyrazili zgodę na nabycie dwóch nieruchomości na potrzeby naszego sołectwa:

1. Działka nr 705/18 o powierzchni 3395 m2 (przy ul. Żeromskiego, za remizą OSP).
2. Działka nr 572 o powierzchni 2800 m2 (przy ul. Węglowej, za stadionem).

705 dzialka

fot. Działka nr 705/18

Obie działki, po dokonaniu transakcji nabycia, w istotny sposób wpłyną na racjonalne wykorzystanie gminnych nieruchomości w kierunku zaspokojenia chwaszczyńskich potrzeb sportowo-rekreacyjno-kulturalnych.

Bardzo serdecznie dziękuję Panu Burmistrzowi Wojciechowi Kankowskiemu oraz wszystkim Radnym za te pozytywne działania i decyzje!

572 dzialka

fot. Działka nr 572

 

Radny Gminy Żukowo Jacek Fopke

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.