Ryszard Ustowski zostanie nowym wiceprzewodniczącym żukowskiej Rady Miejskiej?

 

 {module do-reklamy-intertekst|none}

Z dniem 7 grudnia rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Żukowie złoży Ewa Bałon, mieszkanka Sulmina, a niegdyś jego była sołtys. Stało się tak na skutek kuluarowych ustaleń radnych – nie chciano dalej podczas sesji roztrząsać sprawy konfliktu pomiędzy obecną sołtys Sulmina Lidią Cendrowską, a wiceprzewodniczącą RM w Żukowie Ewą Bałon.

 

Z nieoficjalnych informacji, jakie udało nam się uzyskać trwają rozmowy pomiędzy przedstawicielami koalicji rządzącej naszą gminą Porozumienie Samorządowe w skład którego wchodzi 7 radnych (ekipa Jerzego Żurawicza), a ugrupowaniem znajdującym się pośrodku sceny politycznej naszej gminy Integracja i Gospodarność (przewodniczący klubu Jerzy Formella) w skład którego wchodzi 5 radnych. Klub PO liczący 3 radnych posiada już własnego wiceprzewodniczącego RM, którym jest Alojzy Falk.

 

Nasz klub Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze nie chce uwiarygadniać działań burmistrza poprzez wystawianie własnego kandydata na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Z strony burmistrza nie ma żadnych chęci współpracy, a własne porażki przypisuje swojemu poprzednikowi na fotelu burmistrza – powiedział nam Wojciech Kankowski przewodniczący klubu Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze.


Klub Kaszubskie Zrzeszenie Wyborcze składa się z 6 radnych.

 

Stanowisko wiceprzewodniczącego to nie tylko prestiż i odpowiedzialność, choćby za porządek obrad, ale również dodatek finansowy w postaci diety. Wysokość diety uzależniona jest od pełnionej funkcji w RM i wysokości tzw. kwoty bazowej. W 2011 roku dieta ta dla wiceprzewodniczącego RM wynosiła 1192,36 zł miesięcznie. Z tego tytułu wiceprzewodnicząca RM Ewa Bałon w 2011 roku osiągnęła dochód w wysokości 16.353,66 zł, co obok jej dochodów z stosunku pracy w wysokości 19.510,61 zł stanowiło niemały dodatek.

 

 

Oczywiście kto zostanie wybranym drugim obok Alojzego Falka wiceprzewodniczącym RM w Żukowie zadecyduje najbliższe głosowanie podczas sesji w piątek 7 grudnia 2012 r.

 

Wojciech Albecki

 

Ryszard-Ustowski

Czy Ryszard Ustowski zostanie nowym wiceprzewodniczącym żukowskiej Rady Miejskiej? [fot. chwaszczyno.pl]

ewa-balon źródło:http://republika.pl/blog_ju_4295841/6114617/tr/ewa_balon.jpg

Ustępująca wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Żukowie Ewa Bałon [fot. pomorska-socjaldemokracja.blog.onet.pl]


{module Autor-Wojciech-Albecki|none}


{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.