Od nowego roku zapłacisz więcej za wodę i ścieki

 


{module do-reklamy-intertekst|none}

Rada Miejska w Żukowie 23 listopada br. podczas XXVI sesji zadecydowała o podwyższeniu wysokości opłat za pobieraną wodę i odprowadzane ścieki przez mieszkańców gminy Żukowo. Dotychczasowe stawki od 1 stycznia 2013 r. wzrosną nawet o 4 %. Ci z nielicznych mieszkańców Chwaszczyna, którzy mają kanalizację zapłacą łącznie 26 groszy więcej za metr sześcienny pobranej wody i odprowadzonych ścieków.

 

Kwota podwyżki za metr sześcienny pobieranej wody i odprowadzanych ścieków wynosi dokładnie 26 groszy. Jednakże, jeśli zostanie przekroczona wysokość długu publicznego wobec PKB zapłacimy od 1 lipca nie 26 groszy więcej, a 33 grosze więcej. Stanie się tak, gdy zostanie przekroczony zostanie pułap 55 % zadłużenia względem PKB. Stawka VAT na wodę i kanalizację wzrośnie z 8 na 9 %.

 

19 października 2012 r. gestor sieci wodno-kanalizacyjnej, czyli właściciel firmy ZUK Glincz Marian Marszałkowski wystąpił do UG Żukowo z wnioskiem o zatwierdzenie na rok 2013 nowej taryfy na wodę i ścieki. RM Żukowa wniosek ten przyjęła i uchwaliła następujące ceny na wodę dla mieszkańców:

 

Podwyższeniu ulega stawka za pobór 1 m3 wody z 2,47 zł na 2,57 zł w roku 2013, oraz podwyższeniu ulega stawka za odprowadzenie 1 m3 ścieków z 5,02 zł na 5,18 zł. Zatem Ci z nielicznych mieszkańców Chwaszczyna, którzy mają wodę i kanalizację zapłacą nie tak jak dotychczas 7,49 zł za m3 pobranej wody i zrzut ścieków, a 7,75 zł w 2013 roku.

 

Wyżej wymienione stawki dotyczą gospodarstw domowych, obiektów oświatowych, wychowania i kultury, placówki opieki zdrowotnej, obiekty straży pożarnej, policji i wojska, obiekty administracji samorządowej, indywidualne gospodarstwa rolne z wyłączeniem gospodarstw uzyskujących przychody z działów specjalnych produkcji rolnej oraz obiekty kultu religijnego.

 

Przemysłowi i pozostali odbiorcy zapłacą od 1 stycznia 2013 roku jeszcze większe stawki odpowiednio 3,82 zł/m3 (3,67 zł obecnie) pobranej wody oraz 8,20 zł (7,89 zł obecnie) za zrzut m3 ścieków.

 

Nowe stawki zaczną obowiązywać 1 stycznia 2013 roku.

 

Wojciech Albecki


{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

 

{module dol-artykulu|none}Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.