Maraton Pisania Listów

 


W dnu 8-9 grudnia, w ponad 200 miejscach w całej Polsce, odbędzie się XIII Maraton Pisania Listów Amnesty International. Również w naszej szkole 4 grudnia (wtorek) odbędzie się taka akcja.


Uczniowie, nauczyciele oraz cała społeczność Chwaszczyna jest zaproszona w tym dniu do – Maraton Pisania Listów.


W czasie Maratonu przez 5 godziny (od godz.9.00) będą pisane listy w naszej placówce, w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. W całym kraju piszemy w weekend 8-9 grudnia, a w szkołach także w tygodniu poprzedzającym. List może napisać każdy, kto chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. Razem mamy siłę!Serdecznie zapraszamy

Organizatorzy


Historia Maratonu

Pierwszy Maraton Pisania Listów zorganizowano w 2001 r. i już wtedy stał się wydarzeniem o zasięgu międzynarodowym. Odbywa się co roku, w weekend w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, który przypada na 10-go grudnia. Jest to najbardziej znane w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość osób w obronie praw człowieka. Z roku na rok liczba listów napisanych w obronie więźniów sumienia jest coraz większa. W 2011 roku pisaliśmy w 80 państwach na całym świecie, w Polsce w ponad 200 miejscach, w szkołach, kawiarniach, centrach kultury. Wspólnie napisaliśmy 161 090 listów, a globalnie wysłaliśmy ponad milion apeli! Nasz głos został usłyszany.


Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.