Ruszył projekt „Ale Kino” w Tuchomiu!

 

W czwartkowy wieczór w Szkole Podstawowej w Tuchomiu zgromadzili się nauczyciele, rodzice uczniów tej szkoły, panie z KGW oraz zaproszeni goście, aby wziąć udział w inauguracji projektu „Ale Kino”. Cykl filmów realizowany jest dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Akumulatora Społecznego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2015.

 

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przybyłych gości przez Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuchomiu, Panią Renatę Ellwardt. Później głos zabrała przewodnicząca KGW Barbara Klawikowska, która serdecznie dziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do realizacji tego programu.

 

alekino020

 

Podziękowania były skierowane przede wszystkim do przewodniczącej Rady Rodziców Justyny Halikowskiej, która jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia i koordynatorem tego projektu.

 

alekino030

 

Pani Justyna opowiedziała zgromadzonym, jak będą wyglądały kolejne spotkania w ramach projektu „Ale Kino”. Repertuar będzie dostępny na tablicy ogłoszeń i u organizatorów.

 

alekino021

 

Premierowym filmem był „Choć goni nas czas” z Jackiem Nicholsonem w roli głównej. Na stole na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez KGW.

 

W ramach projektu „Ale Kino!” odbędą się:

 

– projekcje pt. „Mamo, Tato: Ale Kino!”, czyli cykl 12 seansów dla uczniów SP w Tuchomiu; po seansie, dla chętnych dzieci odbywać się będą warsztaty plastyczne,

– cykl 5 seansów pt. „Kino w Spódnicy”,

– cykl 5 seansów pt. „Sobotnie spotkania filmowe”.

 

Wszelkie informacje o kolejnych projekcjach będą dostępne na Tuchom.net, Chwaszczyno.pl i profilu FB „Ale Kino”.

 

Organizatorzy składają gorące podziękowania firmie Dynamic Event za udostępnienie nagłośnienia.

 

tekst: Ewa Grot / KGW Tuchom

foto: Tuchom.net

 

alekino005

 

alekino011

 

alekino018

 

alekino039

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.